1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Hakkari, Şırnak Ve Iğdır'a Havaalanı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve kelebek tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. kelebek

  kelebek -ütopik- V.I.P

  Katılım:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  8.615
  Beğenileri:
  136
  Ödül Puanları:
  4.730
  Banka:
  3.666 ÇTL
  DHL Genel Müdürlüğü, Hakkari, Şırnak ve Iğdır'a havaalanı yapılması için başvuruda bulundu.

  Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova, Şırnak ve Iğdır'a havaalanı yapılması ve Ağrı Havaalanının büyütülmesi işlerinin 2009 yatırım progr¤¤¤¤¤ alınması için Yüksek Planlama Kurulu'na (YPK) başvuruda bulundu.

  Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre DLH Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova, Şırnak ve Iğdır'a yapılması planlanan havaalanlarına ilişkin fizibilite çalışmalarını bitirerek, projelerini tamamladı.

  DLH Genel Müdürlüğü, projelerin 2009 yatırım progr¤¤¤¤¤ alınması için YPK'ya başvurusunu yaptı. YPK'dan olumlu yönünde karar çıkarsa, 2009 içinde projelerin yapım ihalelerinin açılması hedefleniyor.

  Söz konusu havaalanlarının terminal binaları hariç pist ve apronlarını da kapsayan yapım işlerine 2009'da başlamayı planlayan DLH, hemen ardından
  havaalanlarının üst yapı işlerinin ihalesine de çıkmayı amaçlıyor.

  Hakkari Yüksekova, Şırnak ve Iğdır Havaalanları için 3 ayrı paket halinde yapım ihalesi açmayı öngören DLH'nın, projeleri özkaynaklardan finanse etmesi bekleniyor.

  Uluslararası uçuşların yapılabileceği büyüklükte inşa edilecek havaalanlarının en geç 3 yıl içinde tamamlanarak, sivil uçuşlara hazır hale getirilmesi planlanıyor.

  DLH, YPK'ya başvurusunda söz konusu 3 ile havaalanı yapılmasının yanı sıra Ağrı Havaalanının kısa olan pistinin uzatılması işinin de 2009 yatırım progr¤¤¤¤¤ alınmasını da istedi.

  Yeterli ödenekle yatırım progr¤¤¤¤¤ alınırsa DLH, Ağrı Havaalanındaki pistin uzatılması işini gelecek yıl ihale edecek.​
   
Benzer Konular
 1. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  863
 2. MeRciMeK
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  543
 3. RUZG4R
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.054
 4. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  2.226
 5. Çağlayağmur
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  785
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş