Hala Bekar Olmanızın 5 Sebebi

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,344
Beğeniler
6,904
Şehir
Seattle.
#1


Kadınların çoğu sanki bu durum hiç umurlarında değilmiş gibi davransalar da, içten içe niye hala bekar olduklarını düşünüp, hayıflanır. Davranış biçiminiz ve kişilik yapınız bir erkeğin sizi hayatında bir ömür isteyip istemeyeceğini belirleyen en önemli faktörler. Şimdi arkanıza yaslanın ve sizin için hazırladığımız soruları ve cevaplarını okuyun. Sonra kendinizi objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Kim bilir, belki de değiştirmeniz gereken bir şeyler vardır

Sinirli bir yapıya mı sahipsiniz?

Aniden sinirlenip, bağırıp çağırmaya başlar mısınız? Belki sizin duygularınızı ifade etme biçiminiz budur. Ancak öfkeli ve gergin kadınlar erkeklere pek de çekici gelmez. Erkekler sakin ve kendilerine saygı gösteren kadınları hayatlarında isterler. Eğer böyle bir yapınız varsa, belki artık tepkilerinize hakim olmayı öğrenmenin ve biraz sakinleşmenin zamanı gelmiştir.

Kriterleriniz mi var?

Birçoğumuzun, hayatımıza girecek olan erkek konusunda farklı beklentileri, zengin olsun, iyi giyinsin, zevkli olsun, iyi bir işi olsun, beş dil bilsin, iyi bir üniversiteden mezun olsun Liste kişiden kişiye değişiklik göstererek uzar gider. Elbette belli başlı bazı beklentilerinizin olması normal ancak sizce de bu biraz yüzeysel bir değerlendirme biçimi değil mi? Er ya da geç "mükemmel" diye bir şey olmadığını anlayacak ve o güne kadar kaçırdığınız fırsatlar için pişmanlık duyacaksınız. Bizce artık bu kalıpları kırıp atmalı ve makul bir portre çizmelisiniz.

Erkek gibi mi davranıyorsunuz?

Kadınların son yıllarda erkekler gibi takılmaya başladığı, canları kiminle, ne zaman birlikte olmak isterse, oldukları bir dönemdeyiz. Ancak her ne kadar modern çağda yaşıyor olsak da, erkeklerin kendilerine eş, dahası çocuklarına anne olabilecek kadını aradıklarını unutmayın. Dönemin özgür kadınının bu tabloda kendine yer bulamamasının sebebi belki de budur. Elbette beden sizin bedeniniz ve istediğinizi yapabilirsiniz. Ancak biraz daha seçici olmakta fayda var.

Egoist misiniz?

Kendiniz, istek ve arzularınız her şeyden ve herkesten önce mi gelir? Eğer gerçekten böyleyseniz, evliliğin iki kişilik olduğunu hatırlayın. "Ben" demeyi bırakıp, "biz" demeyi öğrenmeye çalışın. İyi bir eş, iyi günde de, kötü günde de kocasına destek olabilmelidir.

Dürüst müsünüz?

İlişkilerinizde dürüst müsünüzdür? Eğer cevabınız "Evet"se bu iyiye işaret. Bir ilişkinin, hele ki evliliğin temel taşıdır güven. Eğer eşiniz ya da müstakbel eş adaylarınız size güvenemiyorsa burada bir sorun var demektir. Unutmayın ki yalanın siyahı beyazı olmaz ve bir kere ufacık bir yalanınız bile ortaya çıkmış olsa, bu karşınızdaki kişinin içine kurt düşürmeye yetecektir.

 
Top Bottom