1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Halime Akkoyun ile Siyaset Üzerine Röportaj

Konusu 'Siyasetçilerle Röportajlar' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. KıRMıZı

  KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

  Katılım:
  22 Şubat 2008
  Mesajlar:
  27.259
  Beğenileri:
  7.064
  Ödül Puanları:
  11.580
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Karmaşıkkk
  Yer:
  TÜRKİYE
  Banka:
  5.771 ÇTL
  Sizi Tanıyalım?

  1971 Siirt Merkez Doğumluyum. Siirt Üniversitesi Mezunuyum Siyasete 2002 Yılında Sayın Başbakanımızın Siirt'en Başbakan Seçilmesi İçin Tüm Gücümle Çalıştım. Aktif Siyasete Girdim Ak Parti Siirt Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği Yaptım Siirt'e Ak Partinin Belediye Başkanlığını Kazanması İçin Gece Gündüz Tüm Gücümle Çalıştım. Ve 2003 Ak Parti Siirt Belediye Başkanlığı Seçimlerini Kazandı. Her Zaman Kendimi Ak Partinin Bir Neferi Olarak Görmekten Onur Duyarım. 2009'da Ak Parti Siirt Belediye Başkan Aday Adayı Oldum. Her Zaman Ak Partinin Projelerini Siirt Halkına Anlattım…Sayın Başbakanımızın Liderliğine Her Zaman İnandım Ve Güvendim.

  Siyasete Girmeye Niçin Karar Verdiniz ? Neden Ak Parti ?

  Siyasete girme sebebim tarihi sorumluluk almak. Kadınların siyasette önünü açmak, Siirt''e de kadınların da hizmet etmelerini sağlamak. Bence kadınlar siyasette, sanatta, ticarette, erkekler kadar yer almasa memleket bir arpa boyu kadarda ileri gitmez. Birinin bu işsizliği, fakirliği, cehaleti bitirmesi lazım. Tabiki herkes tek başına büyük bir hiçtir.
  Birlikten kuvvet doğar… memlekete ve insanlarına hep beraber hizmet edecek ve Siirti hak ettiği yere getireceğiz. Memleketin yer altı ve yer üstü tüm kaynaklarından faydalanmalıyız…

  Siirte madencilik, tarım ve hayvancılık çok rahat yapılır. Sanayii canlandırmalıyız.

  Siirt yüz sene önce ihracat yapan bir şehirdi. Tekrar ihracat yapacak güce getirmeliyiz.

  İnsanlarımız çalışkan zeki ve bilgilidir, bence sadece onlara bir lider lazım. İnanacakları birine bine ihtiyaçları vardır.

  Neden AK Parti ?

  Sayın başbakanım insana güven veriyor kimsenin cesaret edemiyeceği olayların üzerine gitti.

  Ancak hayatın gerçekleri var. Yapılması gereken herşeyi yaptı.

  Türkiyeyi karanlıktan aydınlığa çıkardı.

  Bence sayın başbakanımız bir dünya lideridir.

  Seksen yılda yapılamıyanı sekiz yılda yaptı.

  Ak parti isana hizmet etmeyi hedef alan bir partidir. Ve ak parti tüm insanları kardeşlik

  Çatısı altında birleştirdi.

  Başbakanımızın sayesinde türkiye altın çağını yaşıyor milli geliri çok yükselti milli gelir

  Adaleletli birşekilde dağıtılıyor ak parti döneminde artık hiç kimse evinde aç yatmıyor.

  Bence türkiye ancak ak parti sayesinde işsizliği, yoksulluğu, cehaleti yenecektir.

  Ak parti vizyonu olan ve her zaman birinci vizyon olan bir partidir. TOKİ sayesinde herkes çok kolay ev sahibi olabiliyor. İnsanlar kendilerine güven düyüyor.

  Tabiki eksiklikler var ancak bunları hep beraber tamamlıyacağız. Bunun için AK Parti'de siyaset yapmaya karar verdim. Tam sekiz sene önce ak partide siyaset yapmaya karar verdim.

  Siyasette Hedefleriniz Ve Projeleriniz Nelerdir ?

  Siyasette hedefim siirte tarım, hayvancılık, sanayii ve eğitimi çok ileriye getirmektir. Her köye bir Ziraat mühendisi atamak. Özellikle kadınlarımızı ve kızlarımızı tüketici olmaktan kurtarmak Ve üretici yapmak. Hiçbir ülkenin kadını ben anadolu kadını kadar çalışkanım diyemez.

  Daha vefalıyım ve daha zekiyim diyemez. Yeterki liderlerine inansınlar. Seçilmem halinde tüm projelerim hazırdır. Tek bir düşüncem var insana kalıcı hizmet etmek.

  Siirt'in Sorunları Nelerdir ? Bu Sorunlara Hangi Çözümleri Çözümler Getireceksiniz?

  Siirtin sorunları tabiki gençlerin işsiz olması başka şehirlere hiçbir şey satamaması. Başka şehirlerden ihtiyaçlarını satın alması insanlarımız çalışkan ve vefalıfdır çalışmak istiyor.

  Ancak parayı bulan siirti terk ediyor. Siirten dışarıya sermaye, emek ve beyin göçü var.

  Bunu tersine çevirmeliyiz . siirtli iş adamlarımızı siirte yatırama zorlamalıyız. Çok büyük Sanayii fabrikaları kurmalıyız. Tarım fabrikaları, tekstil fabrikaları kurmalıyız. Siirtin yer altı ve Yer üstü tüm sorunlarını çözmeliyiz. İşsizliği, cehaleti ve fakirliği çözmeliyiz.

  İnsanlarımızı tek çatı altında toplamalıyız. İnsanlarımıza eşit fırsat verildiği zaman dünya İnsanlarıyla yarışacak kapasitededir. Tek bir şeye ihtiyacımız var kendimize güvenmek ve başaracağımıza inanmak.

  Siirt Halkı Size Niçin Oy Versin?

  Milletvekili adayı olmamı halk istedi siyesete çok bedel ödedim.

  Sekiz yıldır durmadan ak partiye hizmet ediyorum halk bana ve dürüstlüğüme inanıyor.

  Halk vizyonumu biliyor siirttin tüm sorunlarıyla mücadele edeceğime inanıyorum, halk benim samimi olduğumu biliyor kendim için hiçbirşey istemediğimi biliyor.

  Siirtte hizmet edeceğime inanıyor beni kendilerinden biri olarak görüyor.

  Siyaset İçide En Büyük Anatajınız Ne Olacak?

  Siyaset yapmak için sorunları iyi biliyorum halkın ne istedini iyi biliyorum siirt ve siirt insanını iyi biliyorum siirtli kadınlrının sorunlarını iyi biliyorum sorunların nasıl çözüleceğini iyi biliyorum tüm projelerm hazırdır. Çok güçlü bir ekibim var.

  Lider Bir Siyasetçi Nasıl Olmalıdır ?

  Lider dik durmalıdır. Kararlı olmalı kendine inanmalı vizyon sahibi olmalı devlet ve halk arasında köprü olmalı çesur olmalı hızlı düşünmeli pratik olmalı. Büyük projeleri olmalı halkına fedakarlık yapmalı. Kendisi için yaşamamalı , halkı için yaşamalı, korkusuz ve çesur olmalı halkın istediğini yapmalı hürriyet ve özgürlüğe önem vermeli. Yeniliklere açık olmalı ve desteklemeli kadın haklarına önem vermeli harizma sahibi olmalı sevilmeli sayılmalı. Merhametli olmalı şefkatli olmalı, sevgiye ve saygıya önem vermeli . bencil ve egoist olmamalı. Kendisi için yaşamamalı. Halkı için yaşamalı tıpkı sayın başbakanımız Recep Teyyip ERDOĞAN gibi olmalı.

  Halime Akkoyun' un Siyaset Anlayışı Nasıl Olacaktır?

  Adalet ve eşitliğe çok önem vereceğim. Çalışan ve üreten bir siirt oluşturacağım. Kadın haklarının yılmaz savunucusu olacağım. Medeniyet ve eğitime çok önem vereceğim. Siirtin sorunlarının üstüne cesaretle gideceğim. Mutlaka ve mutlaka işsizliği çözeceğim aydın, mutlu, bilgili, çalışkan bir siirt oluşturacağız. Bahis oyunları ve tefeciliği bittireceğiz. Tarım ve hayvancılığa çok önem vereceğiz siirt fıstığının dünyada hak ettiği yere gelmesi için sonsuz bir fedakarlık göstereceğim. Pervari balının türkiyede ve dünyada tanıtımını yapacağım. Kadınlara özel sosyal tesislerin yapılmasını teşvik edeceğim. Ev kadınlarını üretime katkılarını sağlamak için gece gündüz çalışacağım.

  Halime Akkoyun Milletvekili Seçilirse Halkla İletişim İçinde Olacakmı ?

  Asla halktan kopmıyacağız. Halkla içiçe olaçağım. Halkın dertlerine, sıkıntılarına ve isteklerine derman olacağım. Halkın içinde olacağım. Halkın hizmetkarı olacağım. Halk ve devler arasında elçi olacağım. Halkla iletişimi asla kesmiyeceğim . Halkınmın kardeşi olacağım.

  Cumhuriyetimizin 100. Yılı 2023'te Ak Partinin Büyük Hedefleri Var Siz 2023'te Nasıl Bir Türkiye Görmek İstiyorsunuz ?

  Herkesin mutlu , bilgili , kültürlü ve zengin olduğu bir ülke tüm sorunlarını bitirmiş. Asla borcu olmayan borç veren başka ülkelere yardım eden sanayiide devleşmiş eğitim ve demokraside model bir türkiye kürt sorununu çözmüş. Kerkesin kardeşçe yaşadığı bir türkiye . ithal eden değil ihraç eden bir türkiye. Kendi otolarını üreten, kendi uçağını üreten, kendi teknolojisini üreten, kendi ilacını üreten, kendi savunma sanayisini kurmuş bir türkiye dünyayla ve komşularıyla sorunları olmayan bir türkiye. Dünyaya demokrasi ihraç eden bir türkikiye.

  Partiniz Sizi Aday Göstermese Partiye Tavrınız Ne Olacak ?

  Partim beni aday göstersede göstermesede ak partinin bir neferi gibi çalışacağım asla küsmüyeceğim kırılmıyacağım üzülmeyeceğim . seçilen kim olursa olsun ona sonsuz destek vereceğim. Plan ve projelerimi onunla baylaşacağım. Daha mutlu daha huzurlu bir memleket için sonsuz güç vereceğim.

  Son Olarak Genel Seçimlerle İlgili Siirt Halkına Neler Söylemek İstersiniz ?

  Bana inansınlar ve güvensinler. Kendilerine inanana inansınlar. çok güçlü olsunlar mücadeleden vaz geçmasinler kararlı olsunlar sorunları hep beraber cesurca çözeceğiz. Örnek bir şehir kuracağız. Çalışan ve üreten bir modern bir Siirt'i birlik ve beraberlik içinde yapacağiz ve çalışacağız . çok güzel günler göreceğiz.

  Adalet tek yürek,

  Kalkınma için hep beraber.


  Haber Kaynağı: Siirt Manşet / Reşit Çakır
   

Sayfayı Paylaş