1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Haline kanmadan, şevkiyle yaşamadan!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Suskundur yapraklar
    Uçamayan nice kuşlar, umudun vaktinde solanlar
    Sabrın hicranıyla burkulanlar, hüznün kanaatiyle şevksiz yol alanlar
    Adım adım buğulanan soluklar, nefesi yoran ağıtlar, bin dert ile hıçkıran canlar

Ne kadar hayret etsem
    Kalbimin hüznüyle demlensem, firkatine erişmeden ölsem
    Umutlarımı efkumun renklerinde diritsem, içimi burkan hasretinle nefes versem
    Anlatmaya fırsat bulamadığım hislerimi resmetsen, yazdığım nameleri hasretsem

Deniz dalgasız durulmaz
    İnsan hiç hatasız olmaz, sevgi kalbin kuraklığında bulunmaz
    Vecdin her sahnesinde zan ruhun ecrini anlatamaz, aşk asla nefsin feysi olamaz
    Akıl ne kadar tutuklu kalsa, sevdanın rengini siyaha boyasa, ihsanı kula yaşatmaz

Her nefes Rabbinin esinidir
    Rahmet ve mağfiret asla gerekçesiz değildir, mühlet kimindir
    İnsanın asabiyeti cehlindendir,irfan ve izan ise aşkın refakat ettiği zindeliktir
    Kul olmayı başaran liyakat sahibidir,Rabbini hakkıyla tanıyan aşkın vecdindedir

Ne kadar kal etsem aldırma
    İçimi titreten hissiyatıma kıymet atfedip ruhumu ağlatma
    Sefilliğim her vakit karşımda, urbasız can ne kadar ruhunun ve kalbinin farkında
    Edebin halsizliği çıkıyor karşıma, gözyaşlarım nedense çaresiz refakat ediyor ona

Ey şehretmeye malik olan can
    İhsan ve inayetin halinde dirilen insan, kadrine muhtacım
    Hamiyetin için ne kadar sınırsız açım, her serdettiğin kalin şevkine ihtiyaçlıyım
    Suskundur lisanın,kalplerin hicranını aynen hissediyor ruhun, nasıl anlatmalıyım

Ne vakit kalemi alsam elime
    Bin bir düşünce şekilleniyor her nasılsa naçiz zihnimde
    Yazmak adına umut beslesem bile, sığ fikrim kifayet etmesede, istiyorum yine
    Hissediyorum vakit ayırdığını, niteliksiz satırlarımı okuduğunu aşikar etmesen de

Artık içim gülüyor, sürur diriliyor
    Hazanın ayan hali halimi titretmiyor, baharın şiarlaşan şevki beliriyor
    Sukun kuşlar çıvıl cıvıl ötüşüyor, mecalsiz yapraklar meltemle ruhuma sesleniyor
    Ne kadar yadetsem az geliyor, sessizliğin ihtişamı bir senfoni misali içimde inliyor

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş