1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Halsizliğe Karşı Şifalı Bitkiler

Konusu 'Alternatif Tıp' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Halsizliğe Karşı Şifalı Bitkiler

* Pelinotu kara hindiba kantaron şahtere elma köpekayası adaçayı ıhlamur kekik havlıcan zencefil Antepfıstığı turp tohumu badem halsizliğe iyi gelen şifalı bitkilerdir.

* Kekik, çam iğneleri, yosun, ceviz yaprağı ile yapılan banyolar kişiye zindelik verir.

* 1 bardak kaynar suyun içine 1er çay kaşığı toz zencefil toz havlıcan süzme bal konduktan sonra 10 dakika demlenmesi için beklenir.Sonra içilir. Üstüne 1 çorba kaşığı Antep fıstığı yenilir. Günde 2 kere uygulanır.

* 4 erik+2 şeftali+3 badem çekirdekleri çıkarıldıktan sonra blenderdan geçirilir. Ağır ağır içilir.

* 100′er gram kuşburnu + ahududu + böğürtlen yaprağı + mersin yaprağı karıştırıldıktan sonra 1 çorba kaşığı alınarak 1 bardak suya konulup 10 dakika kaynatılır, 2 saat demlenmesi için beklenir. Süzüldükten sonra 100 gram süzme bal ilave edilerek Her gün 1 çay bardağı içilir.

* Et kaynatıldıktan sonra suyu süzülür, içine bal ve biraz sirke ilave edilerek şerbet yapılır, aç karnına birer bardak içilir.

* 5′er gr havlıcan ve zencefil kaynatılarak çay gibi içilir. Üstüne antep fıstığı yenir. Bu çay romatizma için de faydalıdır.

* Pelin otu kaynatıldıktan sonra esmer şeker ya da bal ilave edilip birer bardak içilir.

2. HayLaZ MeLeK

HayLaZ MeLeK Aktif

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    zorunlu aylaklık. ama idealist aylak :D
    Banka:
    2 ÇTL
    bunlardan birini denemeliyim bence :) bu ara halsizliğim had safhalara ulastı ve ilaclardan tiksiniyorum artık. Umarım bunlar işe yarar :) paylasım için saol canımm ;;)

3. HayLaZ MeLeK

HayLaZ MeLeK Aktif

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Banka:
    2 ÇTL
    cepten begen butonu yok la begenemiyorum :)

4. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    tatlım macun halinde olanlar dan dene ben denedim baya faydasını gördüm:)
    karışımları var tanınan markaların 3 ay kullandım ben doktorum bile değişikliği fark etti.tabi söylemedim alternatif bişey kullandığımı:)

5. HayLaZ MeLeK

HayLaZ MeLeK Aktif

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Banka:
    2 ÇTL
    hahaha tamam bende gizli takviye yapcam :D

6. arz-ı hal