Haltercinin Ölüm Anı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,812
Beğeniler
6,481
Şehir
Seattle.
#1


Rusya'da üzerine 180 kilogram ağırlığın takılı olduğu halter barının düştüğü sporcu, feci şekilde can verdi.

Yaptıkları yoğun ve zorlu antremanlarıyla bilinen haltercilerin çalışmaları sırasında nasıl risklerle karşı karşıya kaldığı kameralara yansıdı. Ağırlıkla çalıştığı sırada halteri kaçıran sporcu iki adam ağırlığındaki barın altında kaldı.

Rusya'da üzerine 180 kilogram ağırlığın takılı olduğu halter barının düştüğü sporcu, kaburgalarının kırılması sonucu feci şekilde can verdi.

Ülkenin güneyindeki Şahtı şehrinde düzenlenen Ağır Sıklet Halter Şampiyonasında İgor Galuşkin (35) isimli halterci ağırlığı kaldırdığı sırada bir anda halter barını göğsüne düşürdü. Kameraların kaydettiği görüntülerde, kaza sonrası sporcuya su içiriliyor. Daha sonra hastaneye kaldırılan halterci hayatını kaybetti.

Halterci, hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Doktorlar, kaza anında sporcunun çok sayıda kaburgasının kırıldığını ve diyafram kaslarının parçalandığını belirtti. Rusya İçişleri Bakanlığı Bölge savcıları inceleme başlatırken, yetkililer yarışma organizatörlerinin suçlu olduğunu iddia ediyor.


 

Benzer konular

Top