Hamileler yaz sıcaklarında ne yapmalı?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Hamileler yaz sıcaklarında ne yapmalı?

Sıcağa karşı toleransı zaten düşük olan hamileler, yaz aylarında havaların aniden ısınmasından önemli ölçüde etkilenebiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Op. Dr. Eylem Şeker Arı, yaz aylarında keyifli ve rahat bir hamilelik için önerilerde bulundu

*Özellikle hava sıcaklığının ve nem oranının yüksek olduğu günlerde, dışarı çıkmak yerine, evde kalmayı tercih edin.

*Dışarı çıktığınızda mutlaka yüksek faktörlü örneğin, 30 SPF güneş koruyucusu kullanın. "Gebelik maskesi" adı verilen yüzdeki lekelenmeyi önlemek için, yüzünüz için mutlaka güneş koruyucu kullanın.

*Vücut sıcaklığınızı azaltmak için duş almak ya da ıslak bir bezi el bileği, alın ve boyun bölgenize uygulamak faydalı olabilir.

*Çok fazla terliyorsanız, bol sıvı alarak, kaybettiğiniz sıvı ve elektrolitleri yerine koymalısınız. Bunun için bol su tüketin.

*Egzersiz yapıyorsanız, günün serin saatlerini seçmelisiniz. Yüzme sizi serinleten bir egzersiz seçeneğidir.

*Kıyafetlerinizi rahat ve nefes aldıran özellikte olanlardan tercih edin.

*Sivrisinek kovucu ürünlerin içindeki kimyasalların bebek üzerindeki etkisini bilmediğimiz için, bu tür ürünleri mümkün olduğunca az miktarlarda kullanın ya da kıyafetinizin üzerine uygulayarak cildinizle temas etmesini engelleyin.

*Günün serin zamanlarını seçmek kaydıyla haftada 2-3 kez yürüyüş yapın.

*Yüzüklerinizi çıkarmanız uygun olacaktır. Aksi takdirde ellerinizdeki şişme nedeniyle yüzüğün kesilerek çıkarılması gerekebilir.

*Sıkı kıyafetler giymeyin, uzun süre ayakta kalmayın. Tuzu azaltın ancak hayatınızdan tamamen çıkarmayın.
 
Top