Hamilelik öğüt dinlemek demek mi?

Papatya

V.I.P
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,315
Beğeniler
6,817
Şehir
Seattle.
#1

Hamileliğiniz boyunca etrafınız bir sürü öğüt veren, hareketlerine karışan yorum yapan insanla dolup taşacaktır. Özellikle çocuklu kadınlar kendi hamilelik tecrübelerini anlatarak size önerilerde bulunacaktır.Hamile olduğunuz anda aile bireylerinizden sokakta gördüğünüz hiç tanımadığınız kişilere kadar herkes sizinle ilgili yorum yapmaya başlayabilir.

Her hareketiniz dikkatle izlenecek ve eleştiri alabilecektir. Bu tür yorumlara alışmaktan başka çareniz yoktur.

Girdiğiniz restoranlarda, marketlerde, alışveriş merkezlerinde gözlerin üzerinizde olmasına alışmalısınız. Hamile kadınlara sempati ile yaklaşan başka anneler etrafınızda sürekli olacaktır.

Sokakta yürürken elinizde poşet gören birinin ağır şeyler taşımanın sakıncaları ile ilgili yorumu, sokakta hafif tempoda koşarken sizi gören bir başkasının kendinizi yormamanız gerektiği ile ilgili görüşünü paylaşması sizin canınızı sıkmaya sebep olabilir.Yediğiniz içtiğiniz şeylerden dolayı da sürekli göz hapsinde tutulmanız normaldir. Az yemeniz, çok yemeniz, yediğiniz besinler yakın çevreniz ya da hiç tanımadığınız kişiler tarafından her an eleştirilebilir.

Günlük hayatınızda sürekli öğütler duymaya alışmalısınız. Tecrübeli anneler sürekli kendi deneyimlerinden yola çıkarak size önerilerde bulunacak, neyi ne zaman nasıl yapmanız gerektiği ile yorumlarda bulunacaktır.

Sürekli gerçek dışı olduğuna inandığınız öğütler, bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili yorumlar duyuyorsanız bunlara çok fazla önem vermeyin.

Yine de büyüklerinizden duyduğunuz bazı tavsiyeler ya da görüşler aklınızı karıştırıyor olabilir. Etrafınızdaki tecrübeli büyüklerin söyledikleri aklınıza takılıyorsa doktorunuza danışmaktan çekinmemelisiniz.

Size öğüt veren kişilerle karşılaştığınızda iki farklı yol deneyebilirsiniz.

Ailenize ya da yabancılara nazikçe gebeliğinizi yakından takip eden bir doktorunuz olduğunu, bebeğin gelişimine ya da sizin sağlığınıza sakıncalı olabilecek her şeyin kendisi denetiminde yapıldığını söyleyebilirsiniz. Ondan başkasının öğütlerine kulak asmadığınızı belirterek teşekkür edebilir ve hiç duymamış gibi davranabilirsiniz.

Ya da öğütleri dinleyebilir bir kulağınızdan girip diğerinden çıkmasını sağlayarak alışmayı deneyebilirsiniz.

Bebeğinizin doğumu ile birlikte bu durumun değişmesini çok da fazla beklememek gerekir. Bu sefer de bebeğinize bakımı ile ilgili öğütler duymaya hazır olmalısınızEtrafınızdaki tecrübeli anneler bebeklerin gazını çıkartmadan tutun sütünüzü artırmanın yollarına kadar her konuda size öğüt verecektir. Bu öğütlerin hepsini dinleyip teşekkür etmenizi aklınıza yatanı varsa doktorunuzun denetiminde uygulamanızı öneririz.Unutmayınız ki girdiği her ortamda öğüt duymayı hamile bir kadın kadar kendine çeken kişi çocuklu bir kadından başkası değildir. 

Attachments

Top Bottom