Hangi dans size göre?

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,979
Beğeniler
53
#1
Bale, diğer bir çok dans stili Bale'ye dayandırıldığı için, bazıları stillerde sanki omurga gibidir. Bale, yüzyıllardır geliştirilen teknikler üzerine dayandırılır. Balede hikayeler anlatmak için, müzik ve dans kullanır. Bale dansçıları, seyircileri adeta başka bir dünyaya götüme yeteneğine sahiptirlir.

Jaz, orijinalliğe ve doğaçlamaya dayanan eğlenceli bir dans stilidir. Birçok jaz dansçısı onlar kendi tarzları ile farklı tarzları birleştirerek ortaya birşey çıkarır. Jaz dansı, kuvvetli ve dramatik beden hareketleri kullanır.

Step dansı, dansçıların, içinde özel metal parçalar bulunan özel ayakkabılar giydiği heyecan verici bir stildir. Step dansçıları, vuruşlar ve ritimleri yaratmak için ayaklarını ve zemini davul gibi kullanır.

Hip-hop, hip-hop kültüründen yavaş yavaş gelişmiş olan, genellikle hip-hop müziğine göre dans edilen bir dans stilidir. Hip-hop, çok çeşitli hareketler içerir. Doğaçlama ve kişisel yorumlama, hip-hop dansında esastır.

Modern dans, içsel duyguları ifade etme yerine odaklanarak, klasik balenin kesin kurallarının birçoğunu reddeden bir danstır. Modern dans; koreografi ve performansta yaratıcılığa vurgu yaparak, klasik baleye karşı bir ayaklanma olarak ortaya çıkmıştır.

Swing dansı, çiftlerin birlikte yaptığı, fırıl fırıl döndüğü ve atladığı, canlı bir dans stilidir. Swing, swing müziğine göre edilen dansa veya sallanan müzik anlamına gelen genel bir terimdir. Bir şarkının sallandığını nasıl söyleyebilirsiniz? Swing dansçıları bir şarkının ne zaman sallandığını bilir, çünkü duydukları zaman yerlerinde duramayabilirler.

Kontra dans, Amerikan folk dansının bir biçimidir. Bu dansta, dansçılar iki paralel taraf oluşturur ve sıraların uzunluğundan aşağıya doğru farklı eşler ile bir rutin gerçekleştirir. Kontra dansları, aile benzeri atmosferlerde rahat bir şekilde yapılır. Dans etmek, mükemmel egzersizdir, ve dans edenler kendi hızlarını ayarlayabilirler. Kontra dansçıları, genellikle dans sevgisi olan, sıcak kanlı, aktif insanlardır.

Halk ve batı dansı, genellikle batı-halk müziğine göre dans edilen, birkaç dans biçmi içerir. Eğer şimdiye kadar, bir halk, batı klübü veya tavernaya gittiyseniz, yüzlerinde büyük gülümsemeleri ile dans pisti etrafında hızla dönen, çizme giyen birkaç kovboyu muhtemelen görmüşsünüzdür.

Göbek dansı, kalça ve karnın keskin, yuvarlanma hareketleri ile karakterize edilen dansın özgün bir biçimidir. Göbek dansının doğru kökenleri, meraklıları arasında tartışmalıdır.

Flamenko dansı, karışık el, kol ve beden hareketleri olan darbeli ayak hareketlerini araya karıştıran anlamlı bir dans biçimidir. Flamenko, üç biçimden oluşan bir İspanyol sanatıdır: Kante, şarkı, Baile, dans, ve Guittarra, gitar çalma.

Latin dansı, seksi kalça hareketleri ile karakterize edilen, hızlı yapılan, çoğu kez duygusal olan, çiftlere uygun bir danstır. Bununla beraber, kalça hareketleri, Latin danslarının hiçbirinde, zorlama değildir. Kalça hareketi, bir ayaktan diğerine ağırlık değiştirmenin tamamen doğal bir sonucudur.

Halk dansı, çeşitli gruplar veya topluluklar tarafından geliştirilmiş çeşitli dansları kapsar. Nordik polska dansı, dörtlü dans, ve daha birçoğu dahil, halk dansının birkaç tipi vardır. Halk dansları, genellikle büyük ve kalabalık sosyal etkinliklerde yapılır.
 

GöLGe

Forum Tutkunu
Katılım
18 Mrt 2010
Mesajlar
1,680
Beğeniler
14
Yaş
31
Şehir
KaYSeRi-BaTMaN
#3
Tango
Ateş, hareket ve hayatın çok özel anlarının temsili. Size uygun görünen dans yalnızca enerji değil, cesaret ve adanmışlık da istiyor. Kadınlığın ve erkekliğin en gösterişli hallerini sahne üzerinde, kadının ve erkeğin birbirine geçirdiği bu dans o kadar da cazip ki aynı zamanda. Al Pacino’nun Kadın Kokusu’ndaki sahnesini izleyince anlayacaksınız, gözleriyle sorunlu olan birinin bile tango yaparken nasıl dünyanın tüm renklerini içine aldığını… Tango uyum kadar uyumsuzluğu da barındırıyor içinde, gerginliğin ateşiyle besleniyor. Sizin de ruhunuzun ısısı ancak tangoyla ifadesini bulurmuş gibi görünüyor.

Valla testi çözmeye başlarken keşke tango çıksa içimden dedim ki başka hiç bir dansı,oyunu vs sevmem ben.temiz kalpliyim yaaa :v işte benim dansım bu olmalı :P
 

Safir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Mys 2008
Mesajlar
4,712
Beğeniler
270
#4
Halay
Tek başınıza dans etmekten çok hoşlanmıyorsunuz. Kalabalık olsun, insanlar bir sağa bir sola sallansın, hep birlikte yukarılara zıplasın, arada bir diz kırıp yerden gök gürültüsü sesi çıkarsın istiyorsunuz. Halay tam size göre. Uyumun, kalabalık halinde ahenk içre olmanın diğer adı halay. Ağır olsun arada bir, aksak da olsun, canı çekince hep birlikte hızlansın, koştursun… Ama hepsi dostlukla, dayanışmayla yapılsın. Biri diğerini gözetsin, kimse birbirinin ayağına basmasın, basılınca da hoş görsün. Uygun olduğunuz dans, özlediğiniz yaşam formunun da habercisi…
 

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#5
Vals
Klasik ama ateşli… Toplum içinde yaşanan bir ilişkinin tüm gerilimleri, zirve ve düşüş noktalarını teatral bir şekilde resmediyor vals. Siz mutlaka bir partneriniz olsun istiyorsunuz dans ederken. Size ve hareketlerinize karşı duyarlı, müziği ve ortamı sizinle birlikte yorumlayıp harekete dönüştürecek, bedenin hareketlerini sizinle aynı sözlükten öğrenmiş bir eş… Vals tam size göre bir dans, tabii tek şartla: (Bunu kızlar için söylüyoruz) Biliyorsunuz erkekler bu konuda bir miktar çekingen, önce onlara dansta cesaret kitabını okutmak gerekiyor (Kızlara söylüyoruz, erkekler siz anlayın.)
 

Benzer konular

Top