Hangi içekler gençleştiriyor?

GöLGe

Forum Tutkunu
Katılım
18 Mrt 2010
Mesajlar
1,680
Beğeniler
14
Yaş
31
Şehir
KaYSeRi-BaTMaN
#1
Yaşa bağlı değişiklikleri geri getirebilecek bir iksir oluşturmak o kadar zor değil! Sadece doğaya yakın olmak yeter. Bazı içecekler uzun bir süre genç kalmayı sağlar.

Bu hayat veren sıvıların sırrı içeriğinde bulunan antioksidanlar yaşlanmayı önlerler. B, A, C ve E gibi mineraller, çinko, selenyum, fosfor ve diğer vitaminler gibi gençlik besinleri içerirler. İşte size hayat veren içecekler!

Nar suyu

Hayat veren sular arasında ilk sırada yer alan nar suyu kalsiyum, magnezyum, demir ve sodyum gibi çok önemli mineraller bulundurur. Nar suyunu sürekli tüketmekle gençliği yakalayabilirsiniz.

Kara üzüm suyu

İkinci sırada kırmızı üzüm suyu var. Yazın üzüm suyunu sıkıp dolaba koyun ve soğuk olarak hergün tüketin. Kışın ise kurutulmuş çekirdekli kara üzümü kaynatın. Dolapta soğuttuğunuz bu su çok önemli bir gençlik içeceğidir.

Pancar suyu

Pancar, doğal antioksidanlar açısından zengin olduğu için, düzenli tüketilmesi gerekir. Vücudu gençleştirir. Adeta gençlik büyüsü taşıyan pancar sayesinde bedende folik asit artar ve yeni hücre gelişimi sağlanır. Ayrıca dolaşım sistemini de destekler.

Adaçayı
Kıymetli güzellik kremlerinin içeriğinde adaçayı özü de bulunuyor. Cildi yeniler, derideki mikro dolaşımı hızlandırarak cilt hücrelerinin kanla dolup yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Adaçayını kaynatıp hergün gün içmelisiniz.

Yaban mersini, kızılcık

Gençlik sırrı barındıran içecekler arasında da yaban mersini, kızılcık , elma ve vişne suyu da var . Bu içeceklerde besinler beyin aktivitesinde artış sağlar. Yorgunluk ve hafıza korumaya yardımcı olur. Bağırsak fonksiyonların tamamen düzenler. Genellikle tüm organizmayı iyileştirir. Cilde esneklik sağlar. Saçlardaki bir çok soruna iyi gelir.
 

Benzer konular

Top