Hangi Kahvaltılıklar Hangi Takımlarla Servis Edilir ?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
Meyve Suları1:
Daha itinalı servislerde suprem isimli tasların içersinde meyve veya domates suları oturtulur ve bardağın etrafı kar ve buzla doldurularak servis edilir. Ülkemizde henüz süprem ve kar - buz temini her zaman mümkün olmadığından aşağıdaki şekilde servis edilir.

Meyve Suları2:
Bardak altı tabağı yoksa küçük bir tabak üzerine yerleştirilen en az 1 DL en çok 25 DL lik meyve suyu bardaklarında servis edilir. Eğer meyve suyu konserve ise yanında biraz pudra şekeri ve çay kaşığı ile servis edilir.

Domates suyu:
Bardak altı tabağı yoksa küçük bir tabak üzerine yerleştirilen en az 1 DL en çok 25 DL lik meyve suyu bardaklarında çay kaşığı biber değirmeni yoksa biberlik tuz 1/4 limon Vorçester ile servis edilir (Vorçester yoksa kullanılmaz)

Yulaf Ezmesi (Poriç):
Sıcak çorba tabağı - Desert katığı sut veya krema pudra şekeri ile servis edilir.

Şeriatlar Kom fleyk gibi hububatlar:
Soğuk çorba tabağı desert katığı soğuk süt pudra tekeri ile servis edilir.

Yumurta Alokok veya rafadan yumurta:
Küçük bir tabağın veya kup altı tabağının üzerine yerleştirilmiş rafadan yumurta kabı (kogetie) yumurta kaşığı yoksa çay kaşığı tuzlukbiberlik ile servis edilir.

Sahanda Yumurta:
Düz tabağın üzerine peçete kâğıdı ve üzerine sahanda yumurta sahanı ile oturtulur ördövr çatalı tatlı kaşığı tuzluk biberlik ile servis edilir.

Pastırmalı Sosisli vs. yumurta
Düz tabağın üzerine peçete kâğıdı ve üzerine sahanda hazırlanmış yumurta sahanı ile küçük bıçak küçük çatal küçük kaşık tuzluk biberlik ile servis edilir.

Çarpma Yumurta veya Poşe Yumurta tost üzerinden frit yumurta:
Sıcak yemek tabağında küçük bıçak küçük çatal tuzluk biberlik ile servis edilir. Omlet sade Domatesli Peynirli veya Diğer Çeşitler Sıcak yemek tabağında yemek çatalı tuzluk biberlik ile servis edilir.

Yumurta Kokotta:
Üzerine peçete kâğıdı yerleştirilmiş Desert tabağının üzerine kokotta yumurta çay kaşığı tuzluk biberlik ile servis edilir.
 
Top