1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Hangi puanla hangi üniversiteye girilir 2011

Konusu 'Üniversiteler' forumundadır ve BeReNN tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. BeReNN

  BeReNN Özel Üye Özel üye

  Katılım:
  30 Nisan 2011
  Mesajlar:
  8.805
  Beğenileri:
  501
  Ödül Puanları:
  5.330
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Yer:
  Istanbul, Turkey
  Banka:
  5.490 ÇTL
  Hangi puanla nereye girilir
  hangi lys hangi bölüm
  lys puan türleri ve bölümleri 2011


  150'yi aşkın puan tür var ve her puan türü ile farklı bir yükseköğretim programına giriliyor.Peki bu puan türleri hangileri ve bu türleri ile hangi fakülte ve yüksek okullara giriliyor? İşte cevabı:

  * MF-1: Matematik Öğretmenliği, Matematik, Matematik-Bilgisayar, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Astronomi ve Uzay Bilimleri.  * MF-2: Fen Programları, Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği, Fizik, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Kimya, Bitki Koruma, Bahçe Bitkileri, Süt Teknolojisi, Su Ürünleri Mühendisliği, Balıkçılık eknoloji.  * MF-3: Tıp, Eczacılık, Veteriner, Ebelik (Fakülte), Hemşirelik (Fakülte), Beslenme ve Diyetetik (Fakülte), Biyokimya, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Fakülte), Genetik ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Diş Hekimliği.  * MF-4: Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Biyomedikal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Deri Mühendisliği, Orman Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Mimarlık, Fizik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği.  TM-1: Ekonomi, İktisat, Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Bankacılık ve Finansman (Fakülte), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları Yönetimi (Fakülte), Uluslararası Finans, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı, İşletme Enformatiği, Sağlık Yönetimi.  TM-2: Hukuk, Sınıf Öğretmenliği, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri.  TM-3: Arkeoloji, Antropoloji, Çocuk Gelişimi (Fakülte), Felsefe Grubu Öğretmenliği, Psikoloji, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık.  TS-1: Coğrafya Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Medya ve İletişim; Radyo, Sinema ve Televizyon.  TS-2: Tarih, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Sanat Yönetimi.  DİL-1: İngilizce, Almanca, Fransızca ile ilgili bölümler.  DİL-2: Batı dilleri ile ilgili bölümler.  DİL-3: Doğu dilleri ile ilgili bölümler de DİL-3 puan türüyle öğrenci alıyor.
   

Sayfayı Paylaş