Hangisi Daha Çok Koyar ki İnsana?

Katılım
7 Mys 2008
Mesajlar
1,570
Beğeniler
22
Şehir
meLekLerin arasından:)
#1

Artık otomatikleşmiş elinin telefona her uzanışında telefon ekranının boş olduğunu görmek mi?
Kazara mesaj geldiğinde telefona büyük bir umutla uzandığında mesajın operatörden geldiğini görmek mi?
Bir zamanlar canından bir parça olan, sana en yakının olan insanla birdenbire oluşmuş, daha doğrusu senin tüm çabana rağmen onun tarafından aşama aşama oluşturulmuş mesafe mi?
Hayatları ayırmanın yapılabilecek tek şey olduğu anlarda bunu kolaylıkla yapabilen ve her zaman mantıklı olabilen tarafın karşı taraf olması mı?
Sana verdiği ya da senin verdiğini sandığın değerle koltukların kabarmışken birdenbire o değerden hiç eser kalmaması ve birdenbire �sıfır� bile olamamak mı?
Bu kadar çabuk unutulabilmenin getirisi olarak onun sana her şey güzelken söylediği her güzel sözün, yaptığı her güzel davranışın doğruluğundan kuşku duyman ve karşındaki insanın yalandan nefret ettiğini bilmen mi?
Acını biraz olsun hafifletmek için bunu yapmana yardımcı olacak tek insana yazdığın �nasılsın?�dan ibaret ve �aslında ben hiç iyi değilim ne olur yardım et.� mealindeki şifreli mesaja hiç yanıt gelmemesi mi?
Bir yığın ihtimali, bir yığın insanla konuşup artık onlara baygınlık vermiş olmana rağmen kafanda hiçbir sorunun cevap bulmamış olması mı?
Dönüp dolaşıp nasıl kendin için hayırlı olmayacak ve Allah�ın asla nasip etmeyeceği insanlara aşık olma yeteneğin mi?
Rastlaştığınız yerde bile senin onu görüp acı çekmen ve onun kafasını azıcık bile kaldırmasının nasip olmaması mı?
Ve aslında hiçbir şeyi bilmeden, Rabbinin senin için her şeyde bir hayır gizlediğini bildiğin ve buna inandığın halde hala bu işi uzatman ve sonucunda da yok yere üzülmen mi?
Hangisi acaba �

alıntı
 
Top