Harekatta 5 şehit

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
154
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Sınır ötesi operasyondan acı haber de geldi. Genelkurmay başkanlığı, Kuzey Irak'a düzenlenen kara harekatında 5 Türk askerinin şehit olduğunu açıkladı...Genelkurmay açıklamasında 22 Şubat'ta terör örgütü ile çatışma çıktığı bildirildi. 24 teröristin öldürüldüğü çatışmada TSK'da zaiyat verdi.

Söz konusu çatışmada 5 askerin şehit olduğu bildirildi. Teröristlerle çatışmaların bazı noktalarda kesintilerle devam ettiği öğrenildi.

KÜRT LİDERLERE UYARI

Sınır ötesi harekatta sadece PKK'yı hedef alan TSK, sivillerin zarar görmemesi için çok özel hassasiyet gösteriyor.

Genelkurmay açıklamasında bu durum vurgulanarak, "Yerel unsurlardan birliklerimize karşı her hangi bir yanlışlığa sebebiyet vermemeleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin gösterdiği hassasiyeti paylaşmaları beklenmektedir" denildi.

ZOR KOŞULLARDA HAREKAT

Genelkurmay açıklamasında askeri birliklerin "Çetin hava ve arazi şartlarında, ileri harekatı ve arazi arama tarama faaliyetlerini kahramanca sürdürdükleri" vurgulandı.

Açıklama, "Harekat, planlanan hedeflere ulaşıp öngörülen maksat tahakkuk edince sona erdirilecektir" sözleri ile son buldu..

internethaber

SEHITLERIMIZE ALLAHTAN RAHMET DILIYORUM.SUNU HERKES BILSINKI BIZLER TÜRK OGLU TÜRKÜZ BIR ÖLÜR BIN DOGARIZ.
 

sherry

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Arl 2006
Mesajlar
2,661
Beğeniler
43
#3
Onlar için insan söyleyecek birşey bulamıyor. Ne söylesem basit kaçar diye düşünüyor. Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.
 

Benzer konular

Top