Harry poter kıtapları seslı kıtap

cemree

=)=)
V.I.P
Katılım
16 Şbt 2011
Mesajlar
13,684
Beğeniler
3,771
Şehir
Ankara
#1
Haber, İnteraktif sitede, Rowling'in "yıllardır istiflediğini" söylediği yeni malzeme ve unsurlar da bulunacak.

J.K. Rowling, böylelikle, Harry Potter'ı bunca büyük bir başarıya dönüştüren hayranlarına borcunu ödemiş olacağını söyledi.

Harry Potter romanları, İngiltere'de Bloomsbury, ABD'de ise Scholastic yayınlarınca piyasaya cıkarıldı ve şimdiye dek 450 milyon adet satış yaptı.Pottermore sitesi, Harry Potter'ın doğumgünü olan 31 Temmuz'da devreye girecek.

J.K. Rowling BBC'ye verdiği mülakatta, internette yeni malzemelere de yer verileceğini; "yeni bir öyküsüğ olmadığı icin bunların kitap yerine sanal ortamda yayımlanacağını" anlattı.

"Bu yazıların coğu, benim o kitapları yazdığım sıra yazmış olduğum şeyler. Arka planda kullanılacak malzeme, kitaba girmeyen bircok ayrıntı." diyen J.K. Rowling, bazı yazıların da, yıllar boyunca hayranların istedikleri şeylere verdiği yanıtlar olduğunu söyledi.

Rowling, iki yıldır üzerinde calıştığı yeni internet sitesinin Harry Potter'ın büyücüler dünyasına meraklı olanlara cok ceşitli olanaklar sunacağını, bilgisayar oyunları, sosyal paylaşım olanağı yaratacağını ve internet üzerinden satış yapılabileceğini anlattı.

Pottermore sitesinde, kullanıcılar Diagon Alley'de sihirli değnek alabilecekler, Londra'daki King's Cross tren istasyonunda hayali perondan Hogwarts'a yolculuk edebilecekler.

İlk aşamada 1 milyon kullanıcı secilerek Harry Potter'ın sanal dünyası geliştirilecek, daha sonra Ekim ayında site tüm kullanıcılara acılacak.

J.K. Rowling, Londra'da Pottermore sitesinin tanıtımında yaptığı acıklamada, 8. Harry Potter kitabını yazmak gibi bir niyeti olmadığını söyledi.

Rowling, "Harry'nin defterini kapattım. Roman yazma acısından bitirdiğime inanıyorum. Ama bütün o sürecte cok eğlenceli bir iş oldu." dedi.
 
Top