Hastane Randevusu Alma

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,134
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Son yıllarda sağlık sektöründe yapılan yenilikler, hasta ve hasta yakınlarının işlerini çok kolaylaştırmaktadır. Uzun kuyruklarda bekleme, doktora görünemeden geri dönme devri, artık çok eskilerde kaldı.

Yapılan bu yeniliklerden en fazla ilgili göreni ise, "Randevu alma" hizmetidir.

Artık oturduğunuz yerden doktorunuzdan randevunuzu alabiliyorsunuz. Randevu saatiniz geldiğinde de gidip muayenenizi olabiliyorsunuz.

Bu tür yenilikler, hastanelerde oluşan uzun kuyrukların önüne büyük ölçüde geçecek gibi görünüyor. Fakat vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun bu hizmetten haberinin olmayışı veya hizmeti kullanmayı bilmeyişi, sistemin yüksek verimle çalışmasını engel olmaktadır.

Randevu sistemi kullanmayan hastalar, saatlerce hastane kuyruklarında beklemek zorunda kalabiliyorlar. Önceden randevusunu alan kişiler, randevu saatlerine az bir süre kala, ilgili bölüme gidip sırasını bekliyor.Herhangi bir devlet hastanesinden randevu alabilmeniz için iki yolunuz bulunmaktadır. Ya "ALO 182" telefon hattını arayacaksınız (Telefon görüşme ücreti hattınıza yazılmaktadır.), ya da internet üzerinden online olarak randevunuzu alacaksınız.

Bizim tavsiyemiz, internet üzerinden "Randevu Alma Sistemi" ni kullanmanız. Kullanımı çok kolay olan bu sistem sayesinde, daha önce aldığınız randevuları görebiliyor, randevu iptal işlemlerini yapabiliyor, yapılan yenilikler hakkında duyuruları okuyabiliyorsunuz.

Bundan dolayı internet üzerinden randevu işlerinizi yapmanız, çok daha mantıklı ve işlevseldir.

Sakın internet üzerinden randevu alma işlemini gözünüzü korkutmasın. Hem çok kolay, hem de çabuk .

Bu hizmeti kullanabilmeniz için ilk olarak sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bu kayıt işlemini bir sefere mahsus yapıyorsunuz. Daha sonra TC kimlik numaranızı ve kayıt olurken belirlediğiniz şifrenizi kullanarak, hesabınıza giriş yapabiliyorsunuz.

Kayıt olduktan sonra, ne zaman randevu almanız gerekirse, ya da ne zaman randevu ile ilgili işlem yapmanız gerekirse, hesabınıza giriş yapıp, işleminizi yapabiliyorsunuz.

İlk adım olarak şu (http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/) adrese giriş yaparak, "T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ" nin web sayfanı açınız.
Aşağıda gördüğünüz web sayfası açılacaktır.

 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#2
Güzel uygulama bence:)
Daha kolay randevu alıyorsun randevu sistemiyle:)
 

Benzer konular

Top