Hayal kurmak

alemdar

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Katılım
27 Hzr 2010
Mesajlar
9,086
Beğeniler
3,229
Şehir
ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
#1
Bir çoğumuz hayallere dalarız elbet, hayaller kurar olması için elimizden geleni yaparız yapmaya çalışırız. Hayaller gerçeğe dönüşütüğünde çok özel ve güzeldir. Sadece hayaller olarak kalması pek anlam ifade etmez. Elbetteki zaman zaman kendimizi şımartmak adına uçuk elde edilemeyecek hayallere de yelken açarız, ta ki yelkenler parçalana değin... Bir de gerçekçi olan hayallerimiz vardır. Onlar her daim içimizdedir. Onlar bizi ayakta tutan, onlar bizi olmamız gereken duruma getirecek birer araçlardır. Bizler hayal kurmaya çok ama çok küçükkken başlarız. Okumak, iyi bir iş sahibi olmak, iyi bir kariyer, iyi bir evlilik, sağlıklı çocuklar, iyi dostlar, evler, arabalar vesaire... Bu hayallerin tabanı da yok tavanı da... Sürer gider bir ömür boyu... Tabi ki aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. Ama kanaatin dışında öyle bir çaba göstermek lazım gelir ki... Kendimizin dışında hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere de bir nebze de olsa ışık tutabilelim. Ah bir çocuk olsam! İşte bu hayal ötesi... Ah bir arabam olsa! İşte bu da olabilecek gerçekçi bir hayal... Tabi sınır koyacak değiliz hayallere, ama haddince hayaller bizleri dumura uğratmaz. Bilakis gerçekleşince sevince boğar. O halde hepimiz hayaller kuralım, hayyallere dalalım, gerçekleri unutmadan. EMİ. Sen ve şen kalın. EMİ. (Tüm gerçek hayallerinizin olması dileğiyle)
 

KaRaNFiL

1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)
Katılım
24 Mys 2012
Mesajlar
224
Beğeniler
31
#2
Balik burcunun iki özelligini fazlasiyla tasiyorum. Asiri dugyusalim, ve cok fena hayalperestim. Gün boyu hayal kurarim en ufak seyden en uc hayallere kadar farkli bir alemde dolasabilirim :rolleyes: Önümüzde ki 3 sene icinde en büyük hayalim insaAllah hayirlisiyla evlenip yuvami kurmak, nasip olursa AÖFden 2senelik bir bölümü bitirmek, ve Rabbim insaallah nasip ederse de kiradan cikip kendi evimizi almak. :)

Sanirim hayallerimiz bizi ayakta tutuyor... InsaAllah hepimiz adim adim hayallerimizi gerceklestirebiliriz.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,722
Beğeniler
5,000
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#5
@alemdar yüreğine sağlık yine güzel bir yazı olmuş. Bende tüm uçuk olmayan hayallarinizin gerçekleşmesi dileğiyle diyorum tüm Çerez ailesine.
 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top