1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hayal!!

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve BeReNN tarafından 17 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    "Hayali olmayanın gerçekleştirmek istediği bir amacı, amacı olmayanın da hiç kimseye bir yararı dokunmaz."

Hiçbirimiz aslında gerçekten büyümeyiz ki hayal kurmaktan vazgeçelim. Ya da büyümek istemeyiz.
    ...
    Çocukken otuz yaşına gelmek hatta yirmili yaşlarda olmak çok garip ve büyük bir şeymiş gibi gelirdi bana. Sanki asla ulaşamayacağım yaşlardı onlar.

Ya da o yaşlara geldiğimde çok farklı hissedeceğimi zannederdim.

Ama anlamadan, belki zaman zaman yaşadığımı bile fark etmeden geldim o yaşlara. Ve hiç de farklı hissetmiyorum. Mesela otuz yaşın ağırlığı yok bende.

Şimdi neredeyse emin gibiyim, yetmiş yaşına geldiğimde de –gelirsem eğer- bu böyle olacak. Asla büyümeyeceğim.

Zaten o ağırlığı hissetmek de istemem.

“Evet, artık kırk yaşındasın ve kırk yaşın kuralları vardır” gibi bir cümle kurulabilir mi? Ya da o cümle kurulmasa da beklentiler o yönde olabilir mi?

Bir de kapalı kapılar ardında yapılan genç kız sohbetlerini hatırlıyorum çocukluğumdan. İçeriklerine yaşım tutmadığı için dahil edilmediğim sohbetleri… Ne kadar da merak ederdim o “çok gizli” sohbetleri.

Oysa onlarda da değişik ya da merak edilecek bir şey yokmuş aslında. Çok sabırlı bir çocuktum ben sanırım.

Fazla sabırlı. Yetişkinlerin yaptığı her şeyi yapmaya hak kazanacağım o yaşları hep merakla bekledim. Belki de başka şansım yoktu zaten.

Fakat ne yazık ki, yetişkinlerin yapma hakkı olduğunu düşündüğüm o birçok ya da her şeyin, aslında çok da yapmaya değer, zevk veren şeyler olmadığını çok erken anladım.

Hedefsiz, amaçsız geçen onca yıla şimdi anlam yüklemeye çalışıyorum.

Çok gizli bir amacım var. Belki de gizem katmaya değmeyecek sıradan bir amaç. Öyle bile olsa bunu kimseyle paylaşmak istemiyorum.

Belki sonra… çok sonra…

ALINTI...

Sayfayı Paylaş