Hayallere uçuş

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,623
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
Bakırköy Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği yaz kampına katılan omurilik felçlisi iki genç en büyük hayallerini gerçekleştirdi
Omurilik felçlisi iki engelli sporcu, uçma hayallerini Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi’ndeki Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayarak gerçekleştirdi. Bakırköy Belediyesi’nin engelliler için düzenlediği yaz kampına katılan 34 yaşındaki Güven Kaya ile 33 yaşındaki Kerim Keküç, atlayış yapmadan önce kısa bir eğitimden geçirildi.

HAVADA 30 DAKİKA

Uçuş sırasında neler yapmaları gerektiğini öğrenen gençler Babadağ’a çıkarak atlayışı gerçekleştirdi. Eftelya Yamaç Paraşütü pilotları eşliğinde bin 700 pistinden atlayış yapan Kaya ve Keküç, yaklaşık 30 dakika gökyüzünde kaldı. Kaya inişe geçtiği sırada Türk bayrağı açtı. İkili Belcekız Plajı'ndaki yamaç paraşütü pistine iniş yaptı. Engelli sporcular iner inmez

eşlerine sarılarak başarılarını kutladı. Tekerlekli sandalyeleri olmadan atlayış yapan Kaya ve Keküç’ün heyecanla karışık mutlulukları gözlerinden okunuyordu. İki genç sporcu, engellilerin her şeyi yapabileceğini ve kesinlikle hayata küsmemeleri gerektiğini söyledi.

DUYARLILIK İÇİN...

Atlayışı organize eden Bakırköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özcan Bilir 6 yıldır engelli ve yoksul ailelerin çocuklarına yönelik yaz kampları düzenlediklerini söyledi. Bilir, Güven ve Kerim’in Türkiye’deki engellilerin sorunlarına dikkati çekmek, duyarlılık oluşturmak ve uçma hayallerini gerçekleştirmek için yamaç paraşütüyle atladıklarını söyledi.

‘KUŞLAR GİBİYDİK’

Engelli sporcu Kerim Keküç küçük yaşta geçirdiği çocuk felci sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olduğunu ancak yaşamdan kopmadığını söyledi. Basketbol da oynayan Keküç, “Atlayış öncesi biraz endişeliydik ancak kısa sürede rahatladık. Gökyüzünde kuşlar kadar özgürdük. Uçmak en büyük hayalimdi, gerçek oldu” dedi.

MUTLULUK BUDUR

Güven Kaya, geçirdiği iş kazası sonucu 15 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkûm olduğunu söyledi. Engelli olduktan sonra hayata küsmediğini belirten Kaya, maraton ve dalış gibi spor etkinlikleri ile tiyatroyla ilgilendiğini belirtti. Kaya, iki yıldır planladığı yamaç paraşütü hayalini gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu ifade etti.
 

Benzer konular

Top