1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Hayattaki en yüce mutluluk, sevildiğimize inanmaktır.

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve İLkİm* tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. İLkİm*

  İLkİm* MaviKuş ~ Özel üye

  Katılım:
  22 Kasım 2009
  Mesajlar:
  3.475
  Beğenileri:
  169
  Ödül Puanları:
  3.480
  Banka:
  508 ÇTL
  Erkek kardeşlerin ikisi de babalarından kalma çiftlikte çalışırlardı. Kardeşlerden biri evliydi ve çok çocuğu vardı. Diğeri ise bekârdı. Her günün sonunda iki erkek kardeş ürünlerini ve kârlarını eşit olarak bölüşürlerdi.

  Günün birinde bekâr kardeş kendi kendine: "Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hak...ça değil" dedi, "Ben yalnızım ve pek fazla gereksinimim yok"

  Böylelikle, her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin evindeki tahıl deposuna götürmeye başladı.

  Bu arada evli olan kardeş, kendi kendine: "Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil. Ben evliyim, bir eşim ve çocuklarım var ve yaşlandığım zaman onlar bana bakabilirler.Oysa kardeşimin kimsesi yok, yaşlandığı zaman hiç kimsesi yok bakacak" diyordu.

  Böylece evli olan kardeş her gece evinden çıkıp,bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin tahıl deposuna götürmeye başladı.

  İki kardeş yıllarca ne olup bittiğini bir türlü anlayamadılar, çünkü her ikisinin de deposundaki tahılın miktarı değişmiyordu.

  Sonra, bir gece iki kardeş gizlice birbirlerinin deposuna tahıl taşırken çarpışıverdiler. O anda olan biteni anladılar. Çuvallarını yere bırakıp birbirlerini kucakladılar.

  Hayattaki en yüce mutluluk, sevildiğimize inanmaktır.
   
Benzer Konular
 1. Hazangülü
  Mesaj:
  17
  Görüntüleme:
  1.524
 2. cırcırböcee
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  684
 3. wien06
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.292
 4. Gizemli Cadi
  Mesaj:
  6
  Görüntüleme:
  905
 5. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.219
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş