1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Hayvanat Bahçesi Drama Örneği

Konusu 'Yaratıcı Drama ve Etkinlikler' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  Yaş grubu: 5-6
  Süre: 40 dk
  Çalışmanın adı: Hayvanat Bahçesi
  Materyal: Hayvan resimleri (Maymun, Fil, Sincap, Karga, Yunus balığı)
  Kazanımlar:
  1. Problem çözebilme becerisini geliştirme
  2. Hayal gücünü geliştirme
  Isınma: Çocuklarla birlikte hayvanat bahçesine gidileceği söylenir. Ve hazırlıklar yapılır nasıl hazırlık yapabiliriz diye çocuklara sorulur. Fotoğraf makinesi falan alınabilir. Ve hazırlıklar yapılır.
  Asıl çalışma: Yola çıkılır neyle gidelim sizce diye sorulur. Seçilen araca uygun şekilde hayvanat bahçesine gidilir. Hayvanat bahçesinin müdürü öğrencileri karşılar ve hayvanat bahçesine bir isim bulamadık sizin fikirlerinizi öğrenebiliriyim diye sorar ve isim kartona yazılır girişe asılır. Sizi hayvanat bahçesine alırım ancak buraya girmenin bir kuralı var bana 1 hayvan ismi söylerseniz ve o hayvanın heykeli olursanız içeri girebilirsiniz der duruma göre soru zorlaştırılabilir uçan bir hayvan havucu seven hayvanın adı gibi sorularda sorulabilir. Cevaplar alınınca çocuklar içeri alınır. Birbirimizden ayrılmayalım böylece kaybolmayız diyerek bir arada yürüyerek hayvanat bahçesini dolaşırlar liderin duvara yapıştırdığı resimlerden gördükleri hayvanların lider nasıl bir ortamda yaşadığını neyle beslendiğini sorar sonra seslerini, yürüyüşlerini, uyuma şekillerini taklit ederler.(lider bu kısımda hayvanlarla ilgili ilginç bilgiler verebilir örn maymunların kuyruklarını ağaçlara dolayarak sallandığını yada tavşanların toprağın altına yuva yaptıklarını gibi) Ve hayvanların fotoğraflarını çekerler. Lider yine müdür rolünde “Hayvanlar teker teker hastalanıyor bunun sebebini bulamıyoruz yardım edermisiniz” diye sorar ve çocuklardan fikir yürütmeleri istenir. Duruma göre lider yemeklerinin temiz olmadığından, Kafeslerinin iyi temizlenmediğinden, aşılarının yapılmadığından dolayı vs öneriler getirebilir. Fikirlere göre önlemler alınır. Müdür teşekkür eder bunu kutlayalım hayvanat bahçemizin geleneksel hayvan dansı yapalım denir ve müzik açılır çocuklar istedikleri hayvan şeklinde dans ederler.
  Değerlendirme: Hadi bahçedeki çimlere oturalım denir. Ve hangi hayvanları gördük diye sorularak çocuklarla sohbet edilir. Ve istedikleri hayvanın resmini çizmeleri söylenir.
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  621
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  837
 3. Paradoks ~
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.470
 4. yeşüLL
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  584
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  536
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş