Hep Senin Yanındayım - Linda Howard / Kitap Özeti

Katılım
2 Ksm 2012
Mesajlar
367
Beğeniler
92
Yaş
30
Şehir
Ankara-Antalya
#1


Marlie Keen empati yetenekleri olan , insanların duygularını algılayabilen hatta konsantrasyonla geleceği görme yetisine sahip bir psişiktir. 3 yaşındayken evlerine çok güçlü bir yıldırım düşer .Annesi ölür. Kendisi babası ile yaşamaya başlar ama babası nasıl baş edeceğini bilemediğinden zor anlaşırlar. Küçükken bir çocuğun bulunmasında adı gazetelere geçince bir enstitü bunlarla iletişime geçerek Marlieyi test etmek için alır ve onlarla yaşamaya başlar. Zaman geçtikçe kayıp insanların bulunması için polise yardım etmeye başlar. Artık yaşamı insanları bulmakla geçer , medyada adı sık sık geçmektedir.Yine küçük bir kasabada küçük çocukları kaçırıp tecavüz eden birini bulmaya çalışırken sapık bunu kaçırır. Bağlayıp tecavüz etmeye çalışır. Yapamayınca da gözü önünde kaçırdığı çocuğu öldürür. Çocuğunun tüm çektiği acı ve korkuyu hisseden Marlie travma geçirerek hiçbir şey algılamamaya başlar.

Aradan 6 yıl geçmiştir. Artık yeteneğini kaybetmiş, Orlandoya taşınmış, bir bankanın muhasebe bölümünde çalışmaya başlamıştır. Bundan da çok mutluydu. Normal insanlar gibi yaşayabiliyordu.Erkeklerden uzak durmaya çalışıyor , arkadaş edinmiyordu .

Cuma gecesi sinema çıkışı araba ile evine dönerken yolda bir kadının öldürüldüğünü empati gücüyle görmeye başlar. Büyük bir panikle arabayı kenara çekerek olayı anlamaya çalışır. O sırada devriye gezen trafik polisi bunu görerek yardım eder ve evine bırakır. Ertesi gün öğlene kadar ayılamaz. Kendine geldiğinde ilk başta ne olduğunu anlayamaz. Geçmişten hatırladığı bir sahne değildir. Çünkü gün boyunca gerçek geri dönüşler yaşamıştır. Bir kadın öldürülmüştü. Bu gerçekti. Görüntü her zamankinden daha güçlüydü ve farkederki katilin gözüyle her şeyi görüyordur. Zihnini zapt eden onun düşünceleridir. Hafta sonunu haberlerde ve gazetelerde cinayet ile ilgili haber var mı diye merak içinde araştırarak geçirir. Pazar gecesi haberi duyar ve yıkılır. Yeteneği geri gelmiştir.

Pazartesi günü hiç istemese de olayı araştıran detektif Dane Hollister ve Alex Trammell’e gördüklerini anlatır.

Dane Marlie’yi görür görmez çok etkilenir. Ama psişik güçlere inanmadığından onun ya cinayeti işlediğinden ya da katilin suç ortağı olduğunu düşünür . Hakkında araştırma yapmaya ve takip etmeye başlar .Buldukları ise kızın tamamen suçsuz olduğudur. Hem Marlieye duyduğu cinsellik hemde cinayet davasında ilerleme kaydedemediğinden sinirden köpürür.Marlie kendini saklamaya ,korumaya çok alışmıştı. Onun savunmasını kırıp kendisine yaklaşmasını sağlamak için zorlaması gerekecekti.

Bir hafta sonra Cuma gecesi başka bir kadının öldürüldüğünü görmeye başlayınca Marlie, Dane’e ulaşır. Dane Marlie ile ilgilenir. Artık evin kontrolünü ele geçirmiş , evine taşınmış ve kendine bir gülüşü ile aşık etmişti. Tek kişilik bir tim gibiydi. Hiç çaba harcamadan Marlie’nin savunmalarını kırıyordu.

3 hafta sonra Cuma gecesi yine bir kadın öldürülür ama bu kez Marlie katilin yüzünü görmüştür. Robot resmi bütün medyaya dağıtılır.Katil resmini görünce ilk kez paniğe kapılır bu onu daha da kızdırır. Kendisinin kimin gördüğünü bulup öldürmeye karar verir.

Dane katil hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için Marlie’yi son işlenen cinayet yerine götürür. Cinayet mahallinden tam çıkarken haber muhabiriyle karşılaşırlar . Dane’in planını anlayan Marlie çok sinirlenir ve muhabire katili kışkırtacak röportaj verir.Kendisine bu şekilde ihanet etmesini hazmedemiyordu. Şimdi bankadaki işinden de kovulacaktı . 6 yıldır oturtmaya çalıştığı normal yaşantısı ise artık bitmişti. En acısı ise Dane’in sırf katile yem olması için kendisiyle beraber olduğunu düşünüyordu.Dane ise hem katili kışkırttığı hem de ilişkilerini bu şekilde basite indirgediği için çok öfkeliydi. En çokta Marlieyi kaybetmek istemediğini anlamıştı.


Katil haberlerde Marlieyi görünce peşine düşer. Sahte ihbarla yalnız kalmasını sağlar. Aralarında geçen kovalamacadan sonra Marlie katili öldürür.


Veeee mutlu son .Evlenirler , Marlie hamile kalır.Hamileliği ve doğumda çektiği bütün şikayetleri Dane’de yaşar.
 
Top