1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hepaynı yavşaklarız. com

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve imposibel tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. imposibel

imposibel Usta

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    Bugün benden “tezi-antitezi” olan ağır bir yazı beklemeyin. Bugün “hafif” olma hakkımı kullanmak ve “hafifliklere” aynı güzellik içinde cevap vermek istiyorum. Peki bu yazdıklarım ile başlıkta bahsettiğim internet sitesinin adresi arasında ne gibi bir bağlantı var? Arz edeyim. Bildiğiniz gibi 12 Eylül döneminde “havadan kaptıkları” elektrik sayesinde “Devlet ne yaptıysa herşey kötüdür” moduna girmiş bir grup “arkadaşımıza”, son dönemde “Soros abilerinin” yetiştirdiği yeni bir gurup ve onlara da başka ülkelerde “semirtilip” buraya gönderilmiş “aydınlar” eklendi.

Dediğim gibi 12 Eylül sürecinde “edindikleri” bol elektrik sonrası “ampul ” gibi ışımaya başladıkları için bu arkadaşlar “aydın” olarak toplumda yerlerini aldılar. Yukarıda verdiğim internet sitesi bu arkadaşlarımızın, “özürdiliyoruz.com” gibi açtıkları sitelerin hepsinin bir adreste toplanması için tarafımdan yaratılmış bir adres. Peki neden bu adres?

Anlatacağım... Ama ilk etapta “yavşak” kelimesinin anlamına açıklık getirmem lazım. Bu anlam dikkate alınmazsa “yanlış anlaşılabilirim” hatta hakaret ettiğim düşünülebilir. Yavşak kelimesinin sözlüklerde iki anlamı var 1. Bit yavrusu-sirke-buluğa ermemiş bit, 2. Düşünce dünyası “tutucu” olmaktan kurtulmuş-gevşemiş... Gördüğünüz gibi “kötü” bir anlam yok. Ben de “yavşak” kelimesini “düşünce dünyası gevşemiş-tutucu olmaktan uzak-her şeyi düşünebilir” anlamında kullandım...

Sevgili dostlar, Ermeniler’den özür dileme girişimine baktığımda geçmişte “Kıbrıs gitsin ne olur? Türkiye Avrupa’nın her istediği yapmalı? Türkiye’de 60 azınlık var”... gibi “fikirleri” savunan arkadaşlar tarafından ortaya konduğunu farkettim... Aynı zamanda bu arkadaşların ortak başka özellikleri de var hepsinin isimlerinde “S-O-R-O-S” harfleri geçiyor. Kimilerinin daha da küçük ortak paydaları var Amerikan helikopterleri Bekaa vadisini basıyor, bunlardan biri oradan çıkıyor, kimi Amerika’dan apar topar Türkiye’ye gazete çıkarmaya geliyor, bazıları da Türk pasaportlarının “renklerini” kıyafetleri ile uyduramadıkları için “haklı olarak” değişik renklerde Avrupa ülkesi pasaportu kullanıyorlar...

Sevgili dostlarım, benim girişimi tamamen masumane. Her olayda bu arkadaşlar karşımıza çıktığı için “bütün faaliyetlerini” bir sitede toplamaları çok mantıklı. Aslında sadece “hepaynıyavşaklarız.com” tek alternatif değil. Şunlar da olabilir “sorostanindirdikmoney.com, Turkolannevarsakötüdür.net, önceindiragangisonraeylem.org” gibi “genel toparlayıcı” isimler de olabilir...

Uzun lafın kısası bu arkadaşlar, çok çalışıp, çok yoruluyorlar ve “düşünce dünyaları” bizlere göre daha geniş olduğu için “bizden çok daha ileri detaylara” imza atıyorlar. Bu insanların birarada bulunmaları ve Türk halkının bu güzide şahıslara bir internet adresinden ulaşması daha doğru...

Not 1: “Bu sitedeki imzamı geri çekip sizin istediğiniz her yerde çıkıp yanlış yaptım diyeceğim” diyen bütün “ana sayfadaki” kurucu arkadaşlara bir teklifim var imzasını geri çeken ve çıkıp özür dileyen her birine yüzbin dolar vereceğim...Ve sonrasında benim de bir projem var, onda da çalışmak isterlerse kapım sonuna kadar açık...

Not 2: Bu girişimi aslında hiç ciddiye almıyorum. Bu isimlerin “Türkler’i temsil etme” yetkisi ve etkisi “sıfır”...Yaptıkları şuna benziyor benim bir site açıp Fransızlar adına “özür dilememe” ! “Ben ne kadar Fransa’yı temsil ediyorsam, onlar da o kadar Türkiye’yi temsil ediyorlar”.

Yiğit BULUT

Vatan

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.361
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.872 ÇTL
    Bu konuyla ilgili yarım saat önce uzun bir yorum yazmıştım kendimce ama kayıt sırasında MEB bağlantısının azizliğine uğradık :@

Konuda en çok ilgimi çeken bölüm ve alternatif internet siteleri;
    Bence Yiğit Bulut'un onlara imzaları geri çekmeleri karşılığında vaadettiği 100 bin dolarlık teklif kabul görmez, eminim çok daha yüksek meblağları ceplerine indirmişlerdir zaten. Ya kökenlerinde bir bozukluk var bu adamların, ya parayla satın alındılar ya da hepsi Nobel Ödülü peşindeler (bence)

Karşı kampanyalar da var ancak dağınık şekilde. Acaba diyorum asıl amaç zaten bu muydu? Hani Amerika'nın yaptığı gibi önce uçuk bir istek sonra da isteğin bir bölümünü geri çekme politikası. Hani biz de hep deriz "ya bu sefer de ucuz atlattık istediklerini vermedik" diye. Oysa atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş asıl hedefe ulaşılmıştır.

Paylaşım iin teşekkürler imposibel. Kalemine sağlık Yiğit BULUT.

3. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    arkadaşlar dikkat ettiniz mi bilmem ama yine tarih tekerrürden ibarettir deyimi ile karşı karşıyayız.Her yıl bir sebeple bu Ermeni olayı gündeme gelir,birileri savunur,bizler de hararetle karşı çıkarız,karşılıklı kampanyalar düzenlenir,bir hafta sonra hiç bir şey yokmuş gibi normal hayatımıza döneriz.Allah aşkına bu kısır döngü bitsin diyorum Birşey olmalı,birileri bu yaraya neşteri öyle bir vurmalı ki bütün iltihabı akıp temizlenmeli.Yöneticilerimizde böyle bir bilinç olduğunu kesinlikle sanmıyorum.ne yapalım.Türkiyedeki diğer aydınları saymıyorum.Anadolu'nun Anadolu kıymeti bilen aydınları birşeyler yapmalı.Kampanyaları destekliyorum ama yeterli değil.Ne olur elle tutulur birşeyler yapalım.(Dolar teklifi de hoş ama bir dolar fazla teklif eden ihaleyi kazanır (!!!))

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.361
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.872 ÇTL
    Yiğit Bulut özellikle bu ermeni olaylarından sonra kendine bir yol çizdi. Basından daha çok kişinin bu yolu izlemesini diliyorum. Birilerinin yok kardeşim o kadar da değil demesi gerekiyor bazı şeylere.

Sayfayı Paylaş