Hepimiz farkLı düşLeri barındırırız içimizde ..

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
Hepimiz farkLı düşLeri barındırırız içimizde ..FarkLı düşünsekte farkLı hayaL etsekte hep aynı istikamette iLerLer düşünceLer..Sevgiye, aşka,dostLuğa dair aynı değiLmidir düşLerimiz? hep aynı şeyLeri istiyor ve o bekLenti içinde değiLmiyiz? Neyi nekadar barındırdığınız değiLdir ayrıLık noktamız.Neyi? nekadar istediğimi...zdir…Hepimiz aynı şeyLer için hüzünLenip, aynı şeyLer için ağLamıyormuyuz.sevgi aynı diLi konuşur.Sevgi evrenseLdir,bir çinLi nasıL seviyorsa bir türkte aynı şekiLde seviyor,benzetmeLerimiz aynı..SevebiLdiğiniz sürece insan oLursunuz.sevgiLiyi sevmek,anneyi babayı sevmek,vatanı bayrağı sevmek… Sevgi renk değiştirsede sevgi biLinci aynıdır.aynı şeyLerde huzur buLur insanLar.Tüm dünya insanLarı aynı şekiLde sever çocukLarını… AğıtLar diL değiştirsede, anLamasanızda aynı acıyı hissedersiniz..Gözyaşının rengi aynıdır.yüzdeki hüznün ifadesi aynıdır… Her çocuk ağLayarak doğar..Dünyanın her yerinde bu aynıdır.FarkLı birşey düşünüLemez zaten fıtrata aykırı oLur.
Dünyanın her üLkesinde her çocuk aynı şekiLde ergenLiğe geçer.isyanLar karakter anaLizLeri kişiLik probLemLeri aynıdır..
Ergen siviLcesi için her genç aynı duyguyu taşır..O haLde herşey böyLe aynıyken nasıL farkLı dünya farkLı söyLem konuşuLuyor..
Dünya tek,içindeki insan aynıysa, rengi, diLi, dini farkLı oLmaktan öteye değiLse nedir bu payLaşıLamayan ?..
Nedir bu insanLarın can yakıcı öfkesi? Birbirini anLamaktan uzak haLLeri ..var ettiğimiz sürece içimizde öfkeLeri bu dünya değiL 10 tane daha dünya oLsa bize yetmez.daraLan düşünceLerse, dünyanın suçu ne?Aynada gördüğümüz kendimize güLümsemezken başka yüzLere nasıL güLümseriz..KendisiyLe barışık oLan topLumLar herkesLe barışıktır.DüşLeriniz sevgi doLu oLsun..Ne içiniz daraLsın nede dünyanız…BaşarabiLiyorsanız, sevgiyi çevrenize yansıtın..Önce çevreniz aydınLanacak, sonra tüm dünyanız..
 

Benzer konular

Top