Her ayrılık zaferimdir

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
9,490
Beğeniler
3,354
#1
Her ayrılık zaferimdir....

Serseri gönlüm özlemi unuttu, melankolileri yırtıp attı, elalemin biriktirip göl ettiği bir de övüne övüne gösterdiği gözyaşlarını bozuk para gibi harcadı, şimdi de seni siliyor parça parça.

Ayrılıklar bana aşktan daha keyifli geldi. Her ayrılık başka bir kadının heyecanını yaşamaktı.

İttiğim, gitsin diye itelediğim kadınlardan biri oldun, cesaret dedim beceremedin. Canım yanarken güldüm, inandın. Sana dokunmak isterken uzak durdum, ağladın, sızladın ama elini uzatıp da bir dokunmadın be kadın! İki adım atmaya cesaret edemeyen kadını ne yapayım a be şımarıkların prensesi; her yer şımarık dolu. Tutup da duvara çalabildin mi sevdiğin adamı? Ne olursa olsun dudaklarını istiyorum diyebildin mi? Sevgiyi istediğini hissettirdin mi, tahtından inmeye tenezzül bile etmeyen kadın.

Hüzünlere mi boğulacağımı sandın, gözyaşları ile mi yıkanacaktı yanaklarım? Çok alışkınız ya ağlayıp sızlayan, kendini telef eden, şu saçlarından hoyratça tutulup kafası suya batıra çıkara adam edilesice adamlara, onlar gibi yemekten içmekten kesileceğimi mi düşündün acaba?

Senin için de ağlamayacağım, gönlümü burkmayacağım, bulunca canım yansın diye sağa sola sakladığın fotoğraflarını gördükçe de dağılmayacağım.

Fotoğraflara sabitlediğin gülücüklerine bakıp mutsuzluğa kapılmayacağım. Benimle aşkın keyfini sürüp gülümsemek varken terk edemediğin tahtına ve kraliçe tacına kurban ettiğin sevgimden alamadığın keyfi, canımın yandığını seyrederek tadamayacaksın. Üstelik acıtmayan hüzünlerin keyifli adamıyım, her terk edişimin başka bir kadının mutluluğu olduğunu için acıyarak fark edeceksin.

Her ayrılık zaferimdir, hala namağlubum, kulağımdaki melodiden hüznü çoktan sildim, dans eden güzel kadınlara aşık olanım, hayattansa çoktan vazgeçtim, şimdi aşkın tadını çıkaranım.

Hem zaten...


...Hiçbiri iz bırakamadı,
Sen de kaybolacaksın.
Güneş olup batsan,
Ay'a yer açacaksın,
Ay olup kaçsan,
güneşımi uyandıracaksın.
görüyorsun, hiçbiri yakamadı,
Sen de yakamayacaksın.


Hiçbiri hayal olamadı ki yanıma kaçsın,
Hiçbir kadın kalmadı ki, sen kalasın...

Cem Şancı
 

Benzer konular

Top