Herkese Açık veya Korumalı Tweetler Hakkında

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,651
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Herkese açık veya korumalı tweetler hakkında

Herkese açık veya Korumalı
Twitter'a kaydolduğunuzda tweetlerinizi herkes tarafından görülecek şekilde ayarlayabilir (bu varsayılan ayardır) veya korumaya alabilirsiniz.

 • Tweetleri herkese açık olan hesaplarda profil sayfaları herkes tarafından görülebilir.
 • Tweetleri korumalı olan hesaplarda hesabın sahibi tweetlerini kimlerin görebileceğini tek tek onaylar. Yalnızca izin verilen kullanıcılar korumalı hesaplar tarafından gönderilen tweetleri görebilirler.
Tweetlerimi neden korumak isterim?
Tanımadığınız kişilerin Twitter güncellemelerinizi okuyacağı düşüncesi size tuhaf geliyorsa, başlangıçta tweetlerinizi korumayı seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman fikrinizi değiştirebilirsiniz. Tweetlerinizi korumaya aldığınızda bazı kısıtlamalarla karşılaşacaksınız:

 • Sizi takip etmek isteyen kişilerin size takip isteği göndermesi ve sizin bu şstekleri onaylamanız gerekir
 • Sizin Tweetleriniz yalnızca takip isteğini onayladığınız kişiler tarafından görülebilir, yani diğer kullanıcılar sizin tweetlerinizi retweetleyemezler
 • Korumalı Tweetler, Twitter arama sonuçlarında yer almaz
 • Sizi takip etmeyen kişilere gönderdiğiniz @yanıtlar bu kullanıcılar tarafından görülemez (çünkü bu kişilerin sizin tweetlerinizi görmeye izni yoktur)
 • Onayladığınız takipçileriniz dışında kimseyle Tweetlerinize doğrudan bağlantı paylaşamazsınız
Not: t.co bağlantıları, DM yoluyla paylaşılsalar bile, ne özel ne de geneldir. Bağlantıya ulaşabilen herkes içeriğini görüntüleyebilir. Tweetlerimi nasıl korumaya alırım?

Tweetlerinizi hesap ayarları sayfanızdan bu adımları izleyerek korumaya alabilirsiniz:

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan kişi ikonuna tıklayın ve açılan menüden Ayarlar'ı seçerek hesap ayarları sayfanıza gidin.
 3. Tweet gizliliği bölümüne gelin ve Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.
 4. Yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
Tweetlerinizi korumaya aldıktan sonra ana sayfanıza döndüğünüzde artık tweetlerinizin korumalı olduğunu belirten bir hatırlatma mesajı göreceksiniz. Tweetleri korumalı olan bir hesabı dilediğiniz zaman hesap ayarları sayfasından Tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanındaki kutucuğun işaretini kaldırarak herkese açık hale getirebilirsiniz.
 

Benzer konular

Top