Hırsızları caydıracak 10 yaratıcı fikir- resimli

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#1
Kişisel eşyalarınızı hırsızlardan korumak için uygulayabileceğiniz çoğu hbasit olan uygulamalar var. Burada korunma yöntemleri biraz da esprili bir şekilde anlatılmş...

Kimse yemeğinizi çalmasınOfiste olduğunu düşünün... Açsınız ve masanızın üzerinde bir sandviç var. Ancak o da ne; o an masadan ayrılmak durumundasınız ve en erken 5 dakika sonra masanıza dönebileceksiniz. Bu durumda yemeğinize göz diken iş arkadaşlarınız olabilir (elbette belli bir samimiyet çerçevesinde). Eğer bu sandviç ekmeğinizin çalınmasını istemiyorsanız sizin için geliştirilen harika bir kılıf var. Bu kılıfı sandviçinizin üzerine geçirdiğinizde sandviçiniz adeta küflenmiş gibi görünecek ve yabancı elleri üzerinden uzak tutmaya yetecektir.

Gizli elektrik soketiHırsızlara karşı paranızı saklamak için yer mi arıyorsunuz? O halde aklınıza hiç gelmeyen çok gizli bir yer önerelim size: Elektrik prizinizin arkası! Tornavidayla elektrik prizinizin vidalarını bir bir çıkarın ve arkasındaki boşluğa paranızı veya önemli bir eşyanızı koyun. Hırsızların aklına en son gelecek yerlerden birinin bu prizler olduğuna emin olabilirsiniz.

Sahte araba teybiHırsızların araçlardan en çok çaldıkları eşyaların başında araba teypleri gelmektedir. Sürücülere yüksek maliyeti nedeniyle zor anlar yaşatan bu tür hırsızlıklara karşı ise yapabileceğiniz önemli bir şey var: Hırsızlıklara karşı geliştirilen sahte araba teybi, 90'lı yıllarda rağbet gören klasik araba teybi görünümüne sahipo. Hırsızlar bu teybi gördüğünde daha yeni model teyplere yöneleceğinden aracınız güvende olacaktır.

Hırsızlığa karşı arabanızı çizinHırsızlığa karşı elbette arabanızı çizmeyeceksiniz; ancak tıpkı çizikmiş gibi görünen ya da boyası dökülmüş bir araba izlenimi veren bu etiketler, hırsızları arabanızdan uzak tutacaktır; zira dışarıdan oldukça itici görünen bu araçları soymaktansa hırsızlar daha iyi bir görünüme sahip araçlara yönelecektir.

İçeceğinizi kimse içmesinBu tasarım harikası kupa bardak da ofiste çalışanlara yönelik geliştirildi. Siz masabaşında değilken bardağınıza uzanan üçüncü kişilerin ellerini uzak tutmayı amaçlayan bu tasarım şu şekilde çalışıyor: Bardağın ortasında bir delik bulunuyor ve bir tıpaçla bu delik kapatılıyor. Eğer bir başkası gelip bu bardağı eline almaya çalışırsa tıpaça bağlı ip zorlanacağından tıpaç otomatik olarak yerinden çıkacak ve içerisinde ne varsa olduğu gibi dışarı akacaktır.

Paranızı külotunuzda saklayınEvet hoş bir görünüme sahip değil; ancak paranızı saklamanız için tasarlanan bu külotlardan hırsızlar koşar adım uzaklaşacağından paranızı hırsızlara kaptırmaktan kurtulabilirsiniz.

Ev güvenliği için paintball'lu korumaHırsızlara karşı oldukça "renkli" bir çözüm olan paintball silah atıcı sayesinde hırsızları evinizden uzak tutabilirsiniz.

Tesla Car Burglar AlarmTesla Coils Car Burglar Alarm isimli bu yaratıcı proje, aracın etrafında ışık gösterisi sunuyor. Hırsız araca çok yaklaştığında elektrik dalgaları hırsızı çembere alıyor ve bu ışık demetini gören komşular hırsızı anında enseliyor.

Laptopunuzu hırsızlardan koruyunUzaktan tıpkı gazeteye benzese de o aslında bir laptop çantası. Uzaktan hırsızların dikkatini çekmektense laptop çantası niyetine bu gazete tasarımına sahip çantadan faydalanabilirsiniz.

Kameranızı hırsızlardan uzak tutunBu kılıfı fotoğradf makinanıza geçirdiğinizde hırsızlar bu makinadan artık uzak duracaktır; zira bu kılıfı giyen bir makinenin uzaktan görünümü son derece çirkin.
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#2
Laptoplar için kılıf yokmuydu :)
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
arz-ı hal Kişisel Gelişim 0
Fonfe Güncel Haberler 0

Benzer konular

Top