Hitler'in Gizli Silahı.

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Adolf Hitler Londra'yı yok etmek için planladığı gizli silahı 64 yıl sonra ortaya çıktı.


İkinci Dünya Savaşı çıkararak milyonlarca insanın ölümene neden olan Alman diktatör Adolf Hitler'in gizli silahı 64 yıl sonra ortaya çıktı. Hitler bu gizli silahını hayata geçirmiş olsaydı, İngiltere'nin başkenti Londra'yı yok edecekti.

Nazi diktatörü Hitler'in çizimlerini gizlice yaptırdığı yelken bombası adlı 1000 kilogram ağırlığındaki bomba, Londra'ya atıldıktan sonra pilot paraşütle atlayarak kurtulacaktı. Hitler'in helikopter şeklindeki yelken bombası saatte 1125 kilometre hızla çakılacaktı. Nazi mühendisleri bu şiddette bir patlamayla Londra'nın büyük bir kısmını yok etmeyi planlıyorlardı.

Ama ne acı bir tesadüf ki Hitler'in yelken bombasının çizimleri, yok etmek istediği şehir olan Londra'da yarın bir müzayedede açık artırmayla satılacak.


Nazi mühendislerin bu plan üzerinde hangi tarihte çalıştıkları tam olarak belirlenemedi ama çizimler 1945 yılında Berlin işgal edildikten sonra Hitler'in sarayı Reichskanzlei de bulundu.


 
Katılım
28 Eyl 2008
Mesajlar
1,460
Beğeniler
49
Şehir
İstanbul
#6
Okuduğum ne kadar doğru bilmiyorum.fransaya sürülen ve orada yaşamaya mecbur edilen osmanlıları uyarmış saldıracağı yerlerden uzaklaşmalarını söylemiştir.tabi okuduğum doğruysa
 

Benzer konular

Top