Hitler'in şoke edici DNA raporu

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Yahudi düşmanı olarak bilinen Nazi lideri Adolf Hitler'in, DNA sonuçlarına göre, 'Yahudi' ve 'Afrika' kökenli olduğunun ortaya çıktığı iddia edildi.

Daily Mail gazetesi, Hitler'in akrabalarından alınan DNA örneklerine yapılan testler sonucunda, 'Yahudi' ve 'Afrika' kökenli olduğunun anlaşıldığı yazdı.

Hitler'in akrabalarından alınan örneklerden elde edilen 'Haplopgroup E1b1b' (Y-DNA) adlı kromozonun, Almanya ve Batı Avrupa'da pek nadir bulunduğu, daha çok Afrika'nın Fas, Cezayir, Libya, Tunus gibi ülkelerinin yanı sıra Aşkenaz ve Seferad Yahudileri'nde bulunduğu kaydedildi.
Gazeteci Jean-Paul Mulders ile tarihçi March Vermeeren, DNA örneklerini kullanarak, Hitler'in 39 akrabasının izini sürmüştü.

Yapılan araştırma sırasında Avusturyalı çiftçi Norberth H.'nin, Hitlerin öz yeğeni olduğu ortaya çıkmıştı.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#2

'Hitler korkak bir askerdi'​
Cesur, zeki ve ileri görüşlü bir asker olarak yansıtılan Adolf Hitler'in hakkında elde edilen yeni tarihi belgeler bambaşka bir portre çizdi.

İskoçya'daki Aberdeen Üniversitesi'nde modern tarih konusunda uzman olan Dr Thomas Weber daha önce yayımlanmamış belgeleri inceleyerek yaptığı çalışmada, Hitler'in onbaşı olduğu 1. Dünya Savaşı yılları boyunca cephenin 3-5 kilometre arkasında posta haberleşmesini sağlayan korkak bir asker olduğunu belirtti.

Belgelere göre Hitler, cephe arkasında tek başına gezinen bir askerdi. Genellikle resim yapan ve mektup yazan Hitler, sık sık siyasi bir kitap okurken görülürmüş. Alman askerleri günlüklerinde, arkadaşları onbaşı Adolf Hitler'i süngüsüyle bir konserveyi bile açamayan yalnız bir adam olarak tasvir ediyor.Hitler de yalvarmış
Adolf Hitler'in 1924'te görür görmez bayıldığı limuzini almak için bakın kimden borç istemiş...

Hitler mektubu yeni oluşan Nazi partisinin Münih'te iktidarı ele geçirmeye çalışıp başaramamasının (Birahane darbesi) ardından konulduğu Landsberg cezaevindeki hücresinde yazmış.

'Mein Kampf' (Kavgam) kitabını da burada yazan Hitler, söz konusu mektubu Münih'teki Mercedes-Benz galerisi sahibi Jakob Ferlin'e yazmış. O zaman değeri 18 bin Reichsmark olan 11/40 model Mercedes'i alacak parası olmayan Hitler, Ferlin'e şunları yazmış:

"Şu an benim için en zor şey çalışmalarım karşılığında gelecek en büyük ödemenin Aralık ortasına kadar gelemeyecek olması. O yüzden borç istemek durumundayım. Birkaç bir marklık indirimin büyük yardımı olur."

Hitler, aracın motoruyla ilgili endişelerini de dile getirerek, her iki ya da üç yılda bir tamir masraflarını karşılayamayacağını belirtiyor.

Hitler, Aralık 1924'te serbest bırakıldı ve o ay Ferlin'e Mein Kampf'tan ilk avansını alacağını söylediği aydı. Ancak Ferlin'in Hitler ile alışveriş yapıp yapmadığı bilirmiyor.

Mektup, bit pazarında bulundu ve Bavyera Eyalet Arşivleri tarafından doğrulandı. Satışa sunulacak mektup Hitler'in kendisine sakladığı kopya. Ferlin'e giden orijinal mektubun kaybolduğu sanılıyor.

Temmuzun ilk haftasında Nürnberg yakınındaki Fuerth'de açık artırmaya sunulacak mektubun yanı sıra sunulacak cezaevi belgeleri arasında Hitler hakkında alınmış notlar bulunuyor. Notlarda Hitler için, "olgun, sakin, mantıklı. Devlet aleyhine hareket etmesi beklenmiyor" deniliyor. Cezaevi müdürü de notunda, "mütevazi ve kibar" demiş.
(Milliyet)
 
Top