"Hızlı tren 30 Eylül'e yetiştirilmeye çalışılıyor"

'katniss'

Forum Gururu
Katılım
13 Hzr 2013
Mesajlar
2,541
Beğeniler
267
Yaş
25
Şehir
Yerin altından
#1
Yıldırım, Ankara-İstanbul YHT hattı inşaatında incelemelerde bulunmak üzere helikopterle Bilecik'in Osmaneli ilçesine geldi. Yıldırım’ı Hızlı Tren Şantiyesi'nde, Bilecik Vali Vekili Metin Çınar, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmaneli Kaymakam Vekili Eflatun Can Tortop, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Mennan Çokhızlı, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Isıkan, AK Parti İlçe Başkanı Yalçın Karaca, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik ve diğer yetkililer karşıladı.

Yıldırım, aldığı brifingin ardından, Ankara-İstanbul YHT projesinin Eskişehir İnönü'den Köseköy'e kadar olan bölümüyle ilgili şantiyede aylık toplantılarından birini daha tamamladığını söyledi.

Aylık toplantılarla çalışmaların yerinde görmek, bir aksaklık varsa gerekli tedbirleri almak ve çalışmaların gecikmeye meydan vermeden bir an önce bitmesini sağlamayı amaçladıklarını belirten Yıldırım, şöyle devam etti:

"Hattın tamamı 154 kilometre. Yapılan tünel miktarı 35 kilometre, yapılan viyadük miktarı 10 kilometre olmak üzere, diğer kısımlar da yarma ve dolgu şeklindedir. Hattın altyapısı yüzde 99 oranında tamamlanmıştır. Hattın yaklaşık 100 kilometrelik kısmında da panel işleri yapılmış. Ray serilme işlemleri yapılmış, geri kalan işler devam ediyor. Toplam 6 bin direkten 2 bin 100 direk montajı gerçekleştirilmiş. Sinyalizasyonla ilgili kanal çalışmaları büyük oranda tamamlanmış. Sinyal kablolarının çekimine de başlanmıştır. Kısacası çalışmalarımız devam etmektedir. Bazı gecikmeler olmakla beraber, bu gecikmeler projenin genel bitirilmesine, tamamlanmasına herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Onun için gerekli tedbirleri alıyorlar ve çalışmalarımız hızla devam etmekdedir" dedi
 

Benzer konular

Top