Horlama derdine son!

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1
Üst solunum yolundaki yumuşak dokuların uyku esnasında gevşemesiyle titremesi sonucu oluşan rahatsız edici ses olarak tanımlanan horlama, bazılarınca önemsiz ve basit bir durum olarak kabul edilse de, bazen bütün bir ev halkını huzursuz eden bir sorun haline gelebilir.

Bunun yanı sıra horlama uyku düzenini etkiler ve horlayan kişinin uyku esnasında yeterli oksijen almasına engel teşkil edebilir. Bunun sonucunda da, horlayan kişide gündüz saatlerinde uyuklama, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu şikayetleri ortaya çıkabilir. Daha da önemlisi horlama, "obstrüktif uyku apnesi" adı verilen ve uykuda solunumun zaman zaman durması ile kendini gösteren ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir.

İşte bu kol saati görünümlü alet ile tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün...

Horlama sesini ortamdaki diğer seslerden ayırt edebilen akıllı bir sensör, horlama sesini algıladığı an bilekteki medyan sinirine hafif sinyaller gönderiyor. Bu sinyaller, kişinin horlaması kesilene kadar pozisyon değiştirmesine sebep oluyor.

Aleti kullananların %80’i horlama sıklığında ciddi bir düşüş yaşadıklarını ve bunun sonucunda uyku kalitelerinin arttığını bildiriyor.
 

Benzer konular

Top