"Hoşgeldin" Dayağı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,024
Beğeniler
6,468
Şehir
Seattle.
#1Küçükçekmece'de, 11 yıllık evli bir kadın, çocuklarının gözleri önünde eşi tarafından tekme tokat dövülerek hastanelik edildi.

İddiaya göre bir firmada şoför olarak çalışan 40 yaşındaki Ö.G., alkol alarak eve geldi. Genç, evine dönünce kendisini kapıda karşılayan 33 yaşındaki 11 yıllık eşi G.G.'yi 5 yaşındaki Ceyhun ile 10 yaşındaki Buse adlı çocuklarının gözleri önünde tekme ve yumruk darbeleriyle dövmeye başladı.

Daha önce de eşini dövdüğü iddia edilen Ö.G., annesinin de seyrettiği saldırı anında hırsını alamayınca G.G.'yi bu kez duvara fırlattı. Daha sonra odada bulunan sandalye ile karısına vurmaya devam eden Ö.G., çocuklarının gözleri önünde eşini darp etmeye devam etti.

Yediği tekme ve yumruklarla yüzü tanınmayacak hale gelen G.G., çığlık atarak komşularından yardım istedi. İlk fırsatta ayakkabılarını alarak kendini sokağa atan G.G., aynı mahallede oturan ailesinin evine sığındı. Kardeşleri ve yakınları tarafından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan G.G.'nin, yüzünün büyük bölümünde şişikler oluştuğu gözlendi. G.G.'nin, hastanede müşahade altına alındığı belirtildi.

Başından geçenleri tedavi gördüğü hastanede basın mensupları ile paylaşan G.G., eşinin sürekli alkol alarak eve geldiğini, sonra da dövdüğünü anlattı. G.G, "Kocam, çocuklarım ve kayınvalidemin yanında beni dövdü. Yüzüme, gözüme yumruklarıyla vurdu. Sonra da beni duvardan duvara fırlattı. Dışarıda alkol alıp eve geldi. Beni öldüresiye dövdü. Bir fırsatını bulup ayakkabılarımı alıp evden kaçtım" dedi. Evden kaçarak kardeşlerine haber verdiğini anlatan Genç, "Evde kalsam belki şu an yaşamıyordum. Kesin olarak beni öldürürdü. Her alkol alışında beni dövdü. Ancak ilk defa bu kadar şiddetle karşılaştım. Kocamın şu an nerde olduğumu bilmiyorum. Bildiğim tek şey canımı kurtardığım" şeklinde konuştu.

Eşinden dayak yiyen G.G.'yi hastaneye kaldıran yakınlarından Özlem K. ise, suçun her iki tarafında ailesinde olduğunu belirterek, "Bu kadın daha önce de şiddet gördü. Ancak ne savcılığa ne de polise başvurulmadı. Gönül'ü her fırsatta kandırdılar. 'Bir daha olmayacak, şiddet görmeyeceksin' diye. 10 senedir koca şiddetine maruz kalıyor. İlla şikayetçi olmak için bu kadının ölmesi mi gerekiyor?" diye tepki gösterdi.

Kumaş, hastane raporundan sonra ola ile ilgili savcılığa ve polise şikayetçi başvurusunda bulunacaklarını kaydetti. Özlem K., G.G.'nin bundan sonra eşinin evine geri dönmeyeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan kadına yönelik şiddet olayını takip eden gazeteciler, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin güvenlik görevlileri tarafından görüntü almaları engellendi. Medya mensuplarının hastane bahçede görüntü almasına engel olan güvenlik görevlileri, ortamın gerilmesine neden oldu. Gazeteciler ile G.G.'nin yakınları duruma tepki gösterince araya polis girdi. Yaşanan gerginlik, polisin devreye girmesiyle sakinleşti.

Polis, karısına şiddet uyguladıktan sonra kayıplara karışan Ö.G.'nin yakalanması için çalışma başlattı. 

Benzer konular

Top