1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hoşgörülü Olma ile ilgili Kompozisyon

Konusu 'BilgiBANK' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Hoşgörülü Olma ile ilgili Kompozisyon
    Hoşgörü birbirimize tolerans göstermemiz, birbirimizi anlamamız, sevmemiz ve saymamızdır. Maalesef yaşadığımız dönemde hoşgörüye olduğundan fazla ihtiyacımız var. Malum ırkçılığın ve şiddetin en üst seviyeye çıktığı zamandayız. Beyazın siyaha, sarışının çekik gözlüye gösterdiği tavırlar oldukça aşağılayıcı..

Toplumumuzda da hoşgörüsüzlük üst seviyede.Omuz attı diye, küfür etti diye birbirimizi öldürüyoruz. Türk-Kürt çatışması oluyor. Türkler kürtleri sevmiyor, hor görüyor. Oysa eskiden böyle bir durum yoktu. İnsanlar huzur ve refah içinde yaşıyorlardı. Nitekim Kurtluluş savaşında Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle hep birlikte kurtuluşumuz için, bağımsızlığımız için savaşmışız.

Savaşların, hor görmenin, aşağılamanın hepsinin nedeni tabii ki hoşgörüsüzlük.İnsanlar biraz alttan alırsa, biraz empati kurarsa bunlar ortaya çıkar mı? Yol ortasında acımasızca bir grup insan tek bir kişiyi dövüyor.. Eğer içlerinden bir Allah’ın kulu ‘Ulan acaba ben bu adamın yerinde olsaydım ne yapardım, nasıl yerin dibine girerdim’ derse ne olur? Acaba bu kavga son mu bulur, yoksa devam mı eder?

Bildiğiniz gibi dinimizde, peygamberimiz de hoşgörüyü emretmiştir. Peygamberimiz ‘ Arabın arap olmayana, arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur’ demiştir. Keşke hep uysak değil mi hoşgörü kurallarına, birbirimizi sevsek, bir omuz için adam öldürmesek…
    Bütün dünya buna inansa bir inansa
    Hayat bayram olsa
    İnsanlar el ele tutuşsa birlik olsa
    Uzansak sonsuza…

Çağlayağmur bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş