Hozat'ta Emniyet Amiri İntihar Etti

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,339
Beğeniler
6,890
Şehir
Seattle.
#1


Tunceli'nin fişleme iddialarının yaşandığı Hozat ilçesinde Emniyet Amiri Çağlar San evinde ölü bulundu. Emniyet Amiri Çağlar San'ın dün evinde tabancayla intihar ettiği öğrenildi.

5 AYDIR Hozat'TAYDI

Hozat İlçesi Emniyet Amiri Çağlar San'ın evinden dün (cuma) akşam saatlerinde bir el silah sesi duyuldu. Silah sesi üzerine eve gidenler Çağlar San'ın cansız bedeniyle karşılaştı. Eve gelen savcı, Hozat Emniyet Amiri Çağlar San'ın tabancayla başına tek el ateş ettiğini belirledi. Emniyet Amiri San'ın intiharı üzerine Tunceli'den Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri helikopterle Hozat'a gönderildi.

Emniyet Amiri Çağlar San yaklaşık 5 aydır Hozat'ta görev yapıyordu. İntihar eden Çağlar San'ın, Abdülkadir Aksu'nun İçişleri Bakanlığı görevindeyken yakın koruma ekibinde görev yaptığı belirtildi.

"İLK BULGULARA GÖRE İNTİHAR"

Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "24.11.2012 günü saat 14.00 sıralarında Tunceli ili Hozat İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapan Çağlar Şan ikametinde ölü halde bulunmuştur. Müdürlüğümüz olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde ilk bulgulara göre, olayın intihar olduğu değerlendirilmektedir" denildi.

HOZAT'TAN AYRILMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYORMUŞ

Tunceli Vali Yardımcısı Güldoğan ve Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz da ilçeye giderek, konuyla ilgili Kaymakam Murat Eren ve ilgililerle görüşüp bilgi aldı.

İstanbul Bakırköy'den 5 önce Hozat'a tayin olan Çağlar San'ın tayinini durdurmak için mahkemeye başvurduğu ve davayı da kazandığı öğrenildi. Kazandığı davanın ardından ilçeden ayrılmak için hazırlıkları yaptığı belirtilen Çağlar San'ın cuma günü Hozat'taki fişlemeyle olayı ile ilgili mülkiye müfettişine bilgi verdiği kaydedildi.

FİŞLEME SORUŞTURMASI

Hozat'ta geçtiğimiz günlerde jandarma ve polis tarafından ilçede çok sayıda kamu görevlisi ve kişinin fişlendiğinin ortaya çıkmıştı. Başlatılan soruşturma kapsamında, Hozat Kaymakamlığı, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği'nde bilgisayarların hard diskleri kopyalanıp alınırken, bazı belge ve dokümana da el konulmuştu.

MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİ DE SORUŞTURUYOR

Olayla ilgili Tunceli Valiliği de başlattığı soruşturma kapsamında, İçişleri Bakanlığı'ndan 2 mülkiye başmüfettişi görevlendirilmişti.

 
Top Bottom