Hücre Yenileyici Yağlar Hangileridir ?

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Gül yağı Yararları , Buğday yağı Yararları , Jojoba yağı Yararları ,
Portakal yağı Yararları , Kayısı yağı YARARLARI ,Gül yağı: Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir.Alerjik ciltler,egzamalı ciltler ve açık yaralara iyi gelir Makyaj temizler ve doğum lekelerini alır.

Buğday yağı: Hücre yenileyici, selülit için,yanık yara ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklıklarda etkili olarak kullanılır.

Portakal yağı: Cildin güzel olmasını sağlar, cildi sıkılaştırır, sivilce ve akneleri kurutur.Tonik olarak kullanılır

Limon yağı: Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir.Tonik olarak kullanılır. Nemli pamuğa damlatılarak cilde uygulanır

Kayısı yağı: Yüz temizliğinde kullanılır Akneleri temizler,cilde canlılık verirYaşlanmayla ilgili ortaya çıkan kırışıklıkları giderir Nemlendirici özelliğe sahiptir

Papatya yağı: Duyarlı ve problemli ciltlerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyici özelliğe sahiptir

Havuç yağı: Cildin bozulmasını önler ve hücre yenileyicidirCilde masaj yapılarak uygulanır

Jojoba yağı: Sivilceleri iyileştirir ve selülit tedavisinde kullanılır

Yasemin yağı: Cildi besleyici ve selülit giderici olarak kullanılırCilt sıkılaştırıcı olarak da kullanılır Bu yağlar ayrı ayrı kullanılabildiği gibi cilde karıştırılarak da uygulanabilir


Adı geçen yağlardan oluşan karışımdan ıslatılmış pamuğa bir çay kaşığı dökülür. Losyon şeklinde cilde sürülür 30 dakika sonra ılık suyla yıkanır. Cilt Bakım Maskeleri Normal ve kurumaya meyilli ciltler için 1 tatlı kaşığı bal 2 çorba kaşığı süt kaymağı Bunları karıştırıp, iyice çırpınGöz etrafı hariç tüm yüze sürün 20 dakika bekleyin. Su ile yıkayın. Bu canlandırıcı bir maskedir olgun, sivilce ve siyah noktalı ciltler için 1 tatlı kaşığı kuru bira mayası 2 tatlı kaşığı sıcak su (ılık sütte olabilir) Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Sonra yüze sürün 20 dakika bekletin. Bol su ile yıkayın. Kırışıklıklar için 1 çay kaşığı bal ½ muz 1 yumurta sarısı 1 komposto kaşığı badem yağı Malzemeler karıştırılıp, yüze sürülür.Yarım saat beklenir daha sonra yıkanır. Cildi canlandırmada, gevşemiş ciltleri zinde yapmak için 1 büyük haşlanmış patates bir miktar taze süt 1 yumurta sarısı patates ezilir, içine süt ve yumurta sarısı konur, karıştırılır püre kıvamına gelince ılık olarak yüze sürülür, 20 dakika bekletilip, bol suyla yıkanır. Cildi eski güzelliğine, elastikiyetine kavuşturmak ve toksinlerden arındırmak için Hhvuç maydanoz Karıştırılıp püre haline gelene kadar blendırdan geçirilir.Kuru ciltler için biraz badem yağı, biraz bal konulup yüze sürülür daha sonra 20 dakika bekletilir ve ılık suyla yıkanır. Yağlı ve yağlanmaya meyilli karma ciltler için 1 yumurta akı 2 çay kaşığı limon suyu yumurta akı beyaz olana kadar çırpılır limon suyu karıştırılır yüzde 20 dakika bekletilip, yıkanır onarıcı maske 1 çorba kaşığı bal 1 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı zeytinyağı yumurta sarısını çırpmaya başlanır üzerine zeytinyağı dökülerek karıştırılır sonra balı katılır yüze uygulanır ve bu şekilde 15 dakika bekledikten sonra yıkanır. Genellikle bu maske olgun ciltlerde uygulanır.
 
Top