Huni'yle Kişisel Gelişim

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Katılım
8 Arl 2012
Mesajlar
6,751
Beğeniler
4,717
#1
Kişisel gelişiminize önem vermez, yatırım yapmaz ve günün koşullarına uygun değişimi sağlamazsanız, o hep sahip olduğunuz ve hiç değiştirmediğiniz zihninizde var olan programınızla her zaman ürettiğiniz sonuçların aynısını alırsınız.

Sizi sınırlayan inançlarınız ve gerçeklerinizle yüzleşerek kendinizle barışık olmayı amaç edinmeniz ve sürekli öğrenerek gelişim içinde olmanız, sağlıklı ve hızlı bir kişisel gelişimin ön koşuludur. Öğrendiğin her yeni bilgi, her yeni yöntem seni kendinle daha barışık hale getirir ve yaşam hazzını artırır. Bu sebeple; hayatta yaşarken esas olan sürekli öğrenme ve gelişimdir.

Geleneksel eğitim sistemi, insanı normalleştirerek toplumun kabul ettiği “normal insan” yapmaya çalışır. Fakat; siz eğer kişisel gelişiminizi önemser ve bu amaçla kendinize yatırım yaparsanız geleneksel eğitimin normalleştirdiği kendinizi, sağlıklı ve olgun insana dönüştürebilirsiniz. Normalleştirilmiş insandan sağlıklı ve olgun insana dönüşme süreci çok önemli bir dönüşüm sürecidir ve üzerinde düşünülmeye, zaman ayırarak önemsenmeye değer bir değişim yolculuğudur.















 

Benzer konular

Top