Magazin Hürrem'i Görünce Titriyor

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1"Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan'la Kanuni Sultan Süleyman'ın oğlu Şehzade Mehmet'i canlandıracak olan Gürbey İleri, çok heyecanlı olduğunu söyledi.

"HEYECANDAN YERİMDE DURAMIYORUM"

İleri, "Hürrem Sultan'la karşılıklı olduğumuz sahnelerde heyecandan yerimde duramıyorum, titriyorum" açıklamasını yaptı.

İŞTE MUHTEŞEM YÜZYIL'IN YENİ KARAKTERLERİ

MİHRİMAH SULTAN / PELİN KARAHAN

Güzel oyuncu Pelin Karahan yeni katıldığı Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ın kızı Mihrimah Sultan'ı oynayacak.

Ana hikayenin üzerinden yıllar geçtikten sonra Mihrimah Sultan artık büyümüş ve haremde ve devlet işlerinde sözünü geçirecek yeni isimlerden olacak.

Dizide Ozan Güven'in canlandıracağı Rüstem Paşa'yla evlenecek olan Mihrimah Sultan, yeni sezona damgasını vuracak ve çok konuşulacak isimlerden olacak.

RÜSTEM PAŞA / Ozan Güven

Mihrimah Sultan'ın eşi olan Rüstem Paşa'yı Ozan Güven oynayacak. Sultan Süleyman döneminde Sadrazamlık olan Rüstem Paşa, Hürrem Sultan ve eşi Mihrimah Sultan'ın da büyük desteğiyle Sadrazamlık görevini uzun yıllar boyunca yürütmüş ve devletin işleyişinde en önemli isimlerden biri olmuştu.

Şehzade Mustafa'nın öldürülmesine de Hürrem Sultan'la birlikte zemin hazırladığı öne sürülen Rüstem Paşa, dizinin son sezonunda öne çıkacak önemli isimlerden olacak.

FİRUZE HATUN / CANSU DERE

Yeni sezonda Muhteşem Yüzyıl'a katılan Cansu Dere, güzelliği ve zerafetiyle öne çıkacak olan İranlı cariye Firuze'yi canlandıracak.

İŞTE İRANLI FİRUZE TIKLAYINIZ!

Hürrem Sultan'a dişli bir rakip olacak Firuze, eğitimli oluşu, şiire olan yatkınlığı ve Farsça'ya hakimiyeti, asaleti ve güzelliğiyle Sultan Süleyman'ın da dikkatini çekecek.

EBU SUUD / TUNCEL KURTİZ

Diziye dahil olan usta oyuncu Tuncel Kurtiz, Osmanlı Şeyhülislam'ı Ebu Suud Efendi'yi canlandıracak. Ebu Suud, tarihte Anadolu'daki Osmanlı nüfusuna Alevilikten Sünniliğe geçmeleri için baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan bir Şeyhülislam olarak da biliniyor. Ebu Suud, Pargalı İbrahim Paşa'nın öldürülmesi sürecinde etkin bir rol oynayacak.
 
Top