1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hüzün sinemin ahı, ruhumun hicran sevdası!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Suskun ve sakin bir şekilde
    Billür bağlarının ibret sunan sokaklarında ilerliyorum
    O kadar asude ve berrakki kuş sesleri ve sincap oynaşmalarıdikkatimi çekiyor
    Kimseler yok, sanki terkedilmiş koylardan birisi, keşfe aç halet-i ruhiyesi birşeyler söylüyor, gönül dilindenzihnime zerkediyor

Her ne hikmetse böylesi mekanlar beni celbediyor
    Alıp en bakir hislerimin dile geldiği suhuleti vadediyor,sürur veriyor
    Mazi ve ati serencamından, gönülde ukteleşen sızıdan, gama iten yadındanvazgeçmiyor
    Onca yaşanmışlığın sayfalarını yeniden yaşatıyor ve sessizcehesabanı hatırlatıp, mizanın ulviyetini ruhumda hissettiriyor

Bağlar ne kadar bakımlı, göçmeler adına
    Üçaylıkta olsa mekan değiştirmek, toprakla bütünleşmek, öznamına
    Ahirin halinde can bulmak, faniliğin esaretinden kurtulmakiçin düşlerin fikriyata galebe çaldığıdevran
    İnsan nam salmak için, dünyayı içinde yaşatmamalı, varlıkiçin kimliğinden ve imanından ödün vermeden geleceğin hesabıyla yol almayaadanmalı

Susadığımı hissediyorum ve etrafa bakınıyorum
    Bir yudum su için acabaların tınısıyla, yol, yordambilenlerin hatırasıyla k karşılaşıyorum
    Kendi halinde ve sessizlik içinde ince bir çizgiyle akanhayret çeşmesini farkediyorum ve etkileniyorum
    Hazan ve hüzün bağ kültürüyle ziyadesiyle anlamlıdır, göçüpgidenler adına ne acıdır, hatırat olarak ne kaldıysa gönülde hicran içindeyaşanmaktadır

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş