1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Hüzün vadisinden geçerken hal başkalaşıyor!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Sanki bitap düşmüştüm
    Ruhumu sıkan, zihnimi zorlayan, sinemi daraltan anlardı
    Başımı alıp gitmek, serin ve sakin bir yerde nefeslenmek, hakkıyla düşünmek istiyordum
    Bir çare adına ne kadar kıvranıyordum, vesilelerin neler olabileceğini sıralıyor, dalıyordum

İstiyordum ki yılgın yüzler
    Hasmane ameller, bahane içinde ki kinayeler bitsin diliyordum
    İnsan kalbi ve aklıyla hüsn-ü zan içinde bulunmalı, hak ve hukuku iyi anlamalı
    Kim olduğunun farkda olup, erdem ve fazilet için farkındalık adına azme adanmalıydı

Ne vakit insandan ziyade
    Taşa, toprağa, kurumuş yaprağa baksam zindeleşirim
    Tefekkür etmenin hazzıyla dinlenirim, ötelerin kuşatan suhuletiyle irkilirim
    Nefesin vaktini düşünürüm, kalbin ahenk içinde ki gayretini tahayyül eder, O’na hamt eylerim

Bir vakitler şahit olduğum
    Zavallı kurbağa’nın can havliyle feryadını dumuştum
    Samırsaklı ırmağının kenarıydı, yılan bir bacağından yakalamış, dışarıya çekiyordu
    Bir çare bulmalıydım ve onu, o halden kurtalmalıydım düşüncesiyle bir taş attım ve yılanın beline değince kurtuldu kurbağa

Fakat ne kadar doğru yapmıştım
    Bir hayvanı kurtarırken birinin rızgına mani olmuş ve yaralamıştım
    Bir bakıma hayıflandım ve bazende kurbağanın halini düşününce nasılsa haz duydum
    İnsan, her halin ve amelin şuur ve erkanıyla hareket etmek durumundadır, yokda keşkeler her zaman yanındadır

Kalpten aşk hiç çıkar gider mi
    Akıl ve izan muvazeneden vazgeçer mi, zaaf kul için edep mi
    Huşu, insanın hem kalbi hem de kalıbı ile Allah’ın huzurunda tevazuu ile eğilmesidir
    İnsan, dinle hayat bulur, irfanla hayat olur, medeniyetle hayat sunar, özün sözü, söze gelişidir

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş