1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Hz.Mehdi(A.s) geldi ve Sancak-ı Şerifi kaldırıyor...

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve Doganay1965 tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. Doganay1965

  Doganay1965 Üyecik

  Katılım:
  10 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  20
  Banka:
  0 ÇTL
  Es Selamun Aleyküm ve Rahmetullah.

  Değerli kardeşlerim...Efendiler. Eğer zuhur hakikatini gerçekten öğrenmek istiyorsanız sıkı bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Unutmayınız ki bir insan için en büyük düşman cehalettir. Cehalet adeta cehenneme açılan kapı gibidir.

  Özellikle aşağıdaki internet sayfasını iyi okuyun. Çünkü O'nu büyük özlemle beklediğini söyleyenler eğer gerçeklere gözlerini kapatıyor ve hadistede söylendiğini gibi kar üzerinde sürünerekte olsa İmamına koşmuyorsa soruyorum sizlere yarın nasıl bir mazeret ile ve hangi yüz ile karşısına çıkacaksınız. İşte bunun için yardımcıları bütün internet sayfalarına bu ve buna benzer mesajlar yazıyorlar. Sancak-ı Şerif kaldırıldığı zaman ki, 25.12.2009'da o sancak kaldırılıyor.(Aşağıdaki internet sayfasında sancağı görebilirsiniz.) işte o günden sonra yüce Allah huzurunda tek bir mazeretiniz dahi kalmayacaktır.

  Allah'a emanet olun.

  SERKAN TEKİN

  Geçmiş alimlerin Mehdi'yle ilgili yapmış oldukları çalışmalar Mehdi'nin zuhur tarihi olarak 1400-1500 hicri yılları vermektedir. Bu tarihler doğrultusunda günümüzde bazı araştırmacılar mehdi ile ilgili daha derin ve ciddi araştırmalar yaparak hadislerden ve büyük islam alimlerinin konuyla ilgili söylemiş oldukları beyitlerin ebced hesaplamalarıyla beklenen mehdinin çıkış alametlerini ve çıkış tarihini hesaplamaya çalışmışlar ve aynı tarihleri bulmuşlardır...

  Genç araştırmacılardan Serkan Tekin de yazmış olduğu bir kitapta mehdinin çıkş tarihini cifir hesabıyla, günümüz tarihleri olarak bulmuştur.

  İşte genç araştırmacı Serkan Tekin'in yazdıkları:

  "Dört mezhep aliminin görüşüde şöyledir. Mehdi ile ilgili hadislerin çoğu sahihtir. Ravileri itibar edilen kişilerdir. Bu görüşü savunan alimler, İslam alimlerinin yüzde yetmişdokuzunu meydana getirirler. Bu kişiler İslam dininin en büyük alimleridir. İslam alimlerinin arasında tabiilerin reislerindendir.

  Sait Bin Cübeyr ve dört mezhep imamları "İmam Hanefi, İmam Malik, İmam Şafi, İmam Hambeli" ve iki akide imamları "Ebu Hasan Eşari, Ebu Mensur Maturidi" ve İslam güneşi lakabıyla anılan İmam Gazali ve allamelerden Molla Fenari, Sadi Teftazani ve allame Davudi Antaki, İmam Şarani, Muhiddin Arabi, Şeyhülislam İbni Hacer el Heytemi, Müçtehit İmam Suyuti, Allame Sabban, Muhammed Berzenci, Allame Resul Essibki, Hasan İraki, İmam Kastalani, Abdülkadir Geylani, Kadı Beydavi, Muhammed Ramli, Şihabi Remli, Allame Alaattini Attar, Mevlana Halidi Bağdadi, İmam Rabbani, Aliyyul Havas, İmam Nevevi, Yahya Muzuri, Said Nursi, Molla Cami, Allame Abdul Gafıri Lari, İbrahim Hakkı Erzurumi, Mukatil, Celali, Mahali, Celali Suyuti, Kadı Ebubekir Bakilani, Kadı İyaz, Muhammed Savi, Fethullah Verkanisi, Muhiddin Haveyli ve Alaaddin Ohini gibi alimler vardır.

  Bu alimlerin hepsi ve talebeleri mehdi konusunda aynı görüşü beyan etmişlerdir...

  Bu alimlerin görüşü daha saygın ve sahih itibar edilir olduğu için bizde ahir zaman konusunu onların beyanatlarını esas alarak işleyeceğiz...

  ...Büyük mutasavvıf Sibgatullahi Arvasi'nin yeğeni Allame Muhammed Hafid'in büyük Allame Hafız Muhittine naklettiğine göre;

  Mehdinin doğumu: 1385 (Miladi =1965)

  Zuhuru (çıkması): 1425' dir (Miladi =2005)

  ...Mehdinin doğumunun hicri 1385 ve zuhrunun hicri 1425 olduğu "zuhurul mehdi ve deccal" adlı eserde mehdi ile ilgili nakledilen bir hadiste açıkça söylenmiştir.

  Ayrıca bu eserde; "Mehdinin sırtında üzerinde bu Allah'ın halifesi, beklenen mehdidir yazılı bir mühür olacağı anlatılmaktadır." Ayrıca mehdinin müçtehit(içtihat eden) çok büyük bir islam alimi olacağı da o eserde geçmektedir." zuhrul mehdi ve deccal" adlı kitap Allame Resul Sibki'nin yazdığı en son eserdir.

  ..."Muhakkak Allah'ın taraftarları galip olanların ta kendileridir." Cümlesinin cifir hesabından anlaşılıyor. Bu cümlenin cifr hesabı, hicri 1428 ediyor. Bu tarih Mehdinin çıkmasından üç sene sonradır. Çünkü mehdi çıktıktan üç yıl sonra ilk büyük galibiyetini alıyor. Mehdinin ilk büyük galibiyeti hicr 1428 olduğuna göre Zuhuruda "Mehdiliğinin ilan edilmesi" hicri 1425'tir...

  ...Bu ayette galibiyetin Mehdinin galibiyeti olduğu hangi verilerden anlaşılıyor. Önceki tarihlerde olan, İslamiyet'in galibiyetlerinden herhangi biri olmaz mı? Niçin illa da Mehdi sonucu çıkartılıyor... Ayetteki kelimeleri "Kur'an Belagati" ilmine göre incelediğimizde, ayette geçen galibiyetin, Mehdinin galibiyetinden başka bir şey olmadığını açıkça görmekteyiz.

  Çünkü; ayette 4 tekid (pekiştirme) vardır... En büyük tekidin cümle de zikir edilmesi cümledeki galibiyetin en büyük galibiyet olduğu açıkça bildiriliyor...Tarihte böyle bir galibiyet bu güne kadar olmamıştır. Fakat Mehdi müjdesini veren hadisler böyle bir galibiyetin ahir zamanda mehdi sayesinde olacağını açıkça haber verir...

  Yaptığım araştırmalar mehdinin 2005'te çıkacağını gösterdiğine göre, Süfyanın da 2004 yılının sonunda çıkacağını göstermektedir. (Serkan Tekin, Kuran'da gizlenen tarihler. s. 160-202, nokta yayınları, 2002)

  Es Selamun Aleyküm ve Rahmetullah.

  Aşağıdaki internet sayfalarını ziyaret edin değerli kardeşlerim. Bakın bütün dünya İmam Mehdi(A.s)'ın geldiğini beyan ediyor. Sizler ise evlerinizde oturmuş Onun bir yerlerden çıkmasını bekliyorsunuz.

  Unutmayınki sahih hadisler unun yanında olanlar kurtuluşa erecektir diyor. Bekliyorur diyerek yerinde oturanlar değil...
   
Benzer Konular
 1. gülüşüm
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  3.050
 2. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  579
 3. cemree
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  866
 4. Aries
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  1.173
 5. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  599
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş