Hz. MUHAMMED (s.a.v) & Hz.EBU BEKİR gercekden anlayarak okuyanların gözü dolacaktır !

Arkadaşlar lütfen anlayarak okuyun
Savaş zamanlarınıı bilirsiniz açlık sefalet vs. bu gibi durumlar vardır.Ve yine günlerden bir gün peygamber efendimizin ümmetinden biri gelir derki:
-ya MUHAMMED bizler burada açlık sefalet çekerken HZ. EBU BEKİR evinde et yiyor diyor ewinden et kokusu geliyor diyor
Hz. Muhammed ümmetim gelin gözlerimizle bakalım ve şahit olalım diyor ve müminlerinii toplayarak Hz. EBU BEKİRİN ewine gidiyor gercekden de Hz. Ebu Bekirin ewinden et kokusu geliyor ve Hz. Muhammed (s.a.v) kapıyı açıp içeri girdiğinde Hz. Ebu Bekirin ALLAH diyerek ALLAHI zikrederek ona ibadet ederek ciğerlerinin yandığınıı görüyor gelen et kokusu Hz. Ebu Bekirin ciğerlerinin kokusudur ümmetim diyor -

bu alıntıyı ilk duyduğumda gercekden ama gercekden tüylerim diken diken olmuş ve gözlerimin dolduğunuu hissetmiştim
ALLAH AŞKI İŞTE BÖLE BİR AŞK

eeselamunaleykum değerli kardeşlerim o kimdi sıdıyk di tabikiciğerlerinden koku gelir çünki ondaki iman bütün ümmetin imanını bir araya getirsek hazreti EBABEKR İSIIDIYK ra kadar olmaz çünki ALLAH RESULÜ sav buyurdularki ümetimin imanı bir kenara EBA BEKR ra in imanı bir yana zira teraziye koysa onun imanı daha ağır basar o kutlu sahaba birgün şöyle dedi YA RABBİ BANA ÖYLE BİR CÜSSE VERKİ CEHENEMİ KAPLASIN HİÇBİR KULUN CEHENNEME GİRMESİN oysa aşare i mübaşareden idi yani dünyada iken cennet ile müjdelenen 10 kişiden birisi idi çünki onun imanı çok kuvvetli idi RABBİMİZcc hazretleri bizleri şefa atine mazhar etsin vesselam

Hz. Ebu Bekir radiyallahu anh aynı zamanda insanların peygamberimizden sonra en cömertiydi Tebük savaşına çıkılırken Hz. Ömer radiyallahu anh bu sefer ben ebu Bekir den daha çok bağış yapacam diyerek malımın yarısını bağışladığımı peygamberimize haber verdim öğrendimki ebu Bekir tamamını bağışlamış