1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Hz.Ömer'in üzülmesi

Konusu 'Bütün Peygamberler' forumundadır ve Suskun tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. Suskun

  Suskun V.I.P V.I.P

  Katılım:
  16 Mart 2009
  Mesajlar:
  22.929
  Beğenileri:
  318
  Ödül Puanları:
  6.230
  Yer:
  Türkiye
  Banka:
  26.960 ÇTL
  HZ. ÖMER'İN ÜZÜLMESİ

  Hz. Ömer'in dillere destan kahramanlığı, cesareti, kor-kusuzluğu, güçlülüğü bin üç yüz küsur sene sonra bile ha-fızalarda canlılığı devam etmektedir. Hz. Ömer'in Müslü-manlığa girmesiyle Müslümanlar gizlenmekten vazgeçip açıkça faaliyete başlamışlar, O'nun önderliğinde Kâbe'ye giderek kâfirlere meydan okurcasına namaz kılmışlardı. İşte böyle cesur biri olan Hz. Ömer, Hz. Peygamber'in ve-fat etmesinin acısına tahammül edememiş, kendisinden geçmiş, perişan bir halde kılıcını eline almış, ayakta şöyle diyordu: "Kim Peygamberimizin öldüğünü söylerse başını keserim. Rasûllullah Rabbine gitti. Hz. Musa (as)'nın Tur Dağına Rabbi ile konuşmaya gittiği gibi. Peygamberimiz en kısa zamanda geri gelecek. Hz. Peygamberin öldüğünü yalan yere kim iddia ederse onun başını uçuracağım." Öte yandan, Hz. Osman şaşkına dönmüş ertesi güne kadar bir kelime bile söyleyemeden gölge gibi dolaşmıştı. Hz.
  Ali'de kederinden donmuş kalmıştı.
  Ortada hareket ve canlılık emaresi gösteren sadece Hz. Ebu Bekir (ra) idi. O günün müthiş acısına bir kaya gibi tahammül gösteriyordu. Yukarıda anlatıldığı şekilde pey-gambere duyduğu tarifsiz sevgiye rağmen, bu panik ve şok zamanında sükunetini kaybetmemiş, önce içeri girip Hz. Rasûllullah'ın alnını öpmüş ve dışarı çıkarak Hz. Ömer'e: "otur ey Ömer" demiş, sonra müminlere hitap ederek şöyle demiştir:
  "Kim Muhammed (as)'e tapıyorsa bilsin ki o ölmüştür; ancak kim Allah'a tapıyor ise bilsin ki Allah diridir ve ö-lümsüzdür!" daha sonra şu ayeti okudu: "Hz. Muhammed sadece bir peygamberdir, ölümsüz bir ilah ve benzeri de-ğildir. Ondan öncede peygamberler gelip geçmiş, ölüp gitmişlerdir. O Muhammed ölürse yada öldürülürse siz yi-ne o eski sapık günlerinize mi döneceksiniz? Kim eski sa-pık günlerine dönerse bilsin ki Allah'a hiçbir zarar veremez. Allah hak yolunda olanlara, kendisine şükreden-lere en yakında mükafatlarını verecektir."
   

Sayfayı Paylaş