1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İçimizdeki Karanlık Aydınlar!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve MRMİC tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    Aydınlardan Ermeni tehcirine özür kampanyası

Bir grup aydın, 1915 Ermeni tehciriyle ilgili bir kamyanya başlattı. “1915’te Osmanlı Ermenilerinin uğradığı ‘büyük felaket’in inkar edilmesini vicdanım kaldırmıyor” diye başlayan imza metni, “Özür diliyorum” başlığını taşıyor.

Akademisyen ve gazetecilerin de içinde bulunduğu bir grup aydının başlattığı ve internet ortamında da sürdürülmesi kararlaştırılan kampanyaya ilişkin olarak görüşlerini dile getiren Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Cengiz Aktar, kampanyanın şahsi bir nitelik taşıdığını ve kimseyi bağlayan bir girişim olmadığını vurguladı. Aktar şöyle dedi:
    Haberin devamı

“İşte özür diliyorum. Tüm bunların konuşulmamış olmasından dolayı özür diliyorum. Tüm bunların yeterince paylaşılmamış olmasından özür diliyorum. Bu meselenin üzerinin bir şekilde kapatılmış olmasından özür diliyorum ama bu şahsi bir özür tabii ki... Kimseyi bağlayan bir girişim değil...”

Kampanya metninde, “1915’te Osmanlı Ermenilerinin maruz kaldığı büyük felakete duyarsız kalınmasını reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum” yazıyor.

İmza metnini hazırlayanlar kampanyayı, tarihi sorumluluk karşısında bireysel bir tavır olarak tanımlanıyor. Girişimcilerden Baskın Oran ise şu görüşü savunuyor:

“Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak özür diliyorum. İsteyen diler, isteyen böyle bir şey yoktur deyip yoluna devam eder.”

Bir yıl boyunca devam etmesi planlanan kampanya yılbaşında başlayacak ve internet üzerinden sürdürülecek

2. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    Medeni Aydın Avrupa afrikalı müslümanları talan etti soykırım yaptı özürdiledimi? Haçlı seferlerinde tüm müslümanlar kesilirken sorun varmıydı özürdiledilermi? Amerika kızılderilileri diri diri yaktı özürdiledimi? Çin Doğu Türkistanlı Müslümanları halen kesmekte kimse bişey diyormu?

Kars ve çevresinde Ermeni çetecileri yaptıklarından tarihi sorumluluk duyup özür diliyorlar mı?Onlar İngiltere ve Fransanın verdiği silahlarla yaşadıkları topraklara ihanet için özür diliyorlar mı? Tarihte olan şeyler için özür dilemeye başlamak onlar için diyet ödemeye gider....

Bişey yapıldıysa devletin bekası için yapıldı ihanetin cezası verildi.Dünyanın heryerinde ihanetin cezası vardır....

3. MRMİC

MRMİC Uzman

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    238 ÇTL
    İçimizdeki karanlık aydınların Ermeniler'den özür dileme girişimine emekli büyükelçiler de bildiri yayınlayarak karşılık verdi. Büyükelçiler yayınladıkları bildiride kampanyayı, 'haksız, yanlış ve ulusal çıkarlara' aykırı olarak nitelendiriyor.

Çok sayıda emekli büyükelçi ve diplomat bir bildiri yayınlayarak 1915 olaylarına ilişkin olarak bir grup aydın tarafından “Ermenilerden Özür Dilenmesi" kampanyasının başlatılmasını eleştirdi.
    Bildiriye destek veren 60’a yakın emekli büyükelçi ve diplomat arasında eski Dışişleri Müsteşarlarından Şükrü Elekdağ, Korkmaz Haktanır ve Onur Öymen de bulunuyor.
    Bildiride böyle bir kampanyanın, “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağını, terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden Türklere “ihanet" anl¤¤¤¤¤ geleceğinin kaydedildiği bildiride "Ermeni terönüne kurban gidenler için özür dilenecek mi?" diye soruldu.
    “Emekli Büyükelçiler Grubuönca yayınlanan bildiride bu yöndeki kampanyanın başlatılacağı haberleri endişe ile izlendiği belirtilerek böyle bir kampanyanın “haksız, yanlış ve ulusal çıkarları açısından sakıncalı" olacağı vurgulandı. Bildiride şöyle denildi:
    “Böylesine yanlış ve tek taraflı bir girişim, tarihimize saygısızlık ve terör örgütlerinin Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde yaptıkları ve Cumhuriyet tarihimizde de giriştikleri şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybeden insanlarımıza ihanet etmek anl¤¤¤¤¤ gelecektir.
    Savaş koşullarında yapılan 1915 Ermeni tehciri acı sonuçlar vermiş ise de, Türk insanının Ermeni isyanları ve terör eylemlerinde uğradığı kayıplar ve acılar Ermenilerinkinden daha az değildir."

“ERMENİ TERÖRÜNE KURBAN GİDENLER İÇİN ÖZÜR DİLENECEK Mİ?"

1973’de tekrar hortlayan terör eylemlerinin sonucunda da aralarında çok sayda diplomat ve kamu görevlisi ile aile yakınlarının can verdiğine dikkat çekildiği bildiride “Özür dileme kampanyası gibi, sakat bir girişime kalkışanlar acaba tarih boyunca Ermeni terörüne kurban giden ve zulüm gören insanlar için de özür dilenmesini düşünmekte midirler?" denildi. Türkiye’nin Ermenistan’a yönelik açılıma da değinilen bildiride şöyle denildi:
    “Bugün Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerde bir yumuşama sürecine girilmesi ve iyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi isteniyor ise, bunun yolunun, tek taraflı özür dilenmesi gibi tavizlerden değil, öncelikle taraflar arasındaki sınırların ve toprak bütünlüklerinin tanınmasından, ve mutlaka gerekiyor ise, her iki tarafın tarih boyunca çektikleri acıların karşılıklı olarak paylaşılmasından geçtiğinin hatırda tutulmasında yarar görüyoruz. Aksi takdirde, ‘özür dilenmesi’ gibi tek yönlü bir davranış yersiz ve yanlış olacak, tarih gerçeklerine aykırı düşecek ve ulusal çıkarlarımız açısından vahim sonuçlar doğurabilecektir.

4. Sevgi.2

Sevgi.2 Aktif

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    630
    Yer:
    Ülkemin her karışı
    Banka:
    3 ÇTL
    Ben bu gidişle kafayı oynatacağım zaten.Bu aydın(!)lar neyin aydını anlamadım.Neyin özürünü diliyorlar.İki ateş arasında bıraktıkları Türk ordusunda şehit olanların özürünü mü?
    Savaşın sağlıklı gidişatı için suça karışmamış olanların geçici olarak savaşsız bölgeye göç ettirilmesi esnasında her türlü masraflarının karşılanmış olmasının mı? Giderken mevsim şartları,yaşlılık,kendi aralarındaki hırsızlık kavgaları nedeniyle Ermenilerle birlikte onlara refakat ederken şehit olan Türk askerinin mi?

katliamın tanımını bile yapmaktan aciz olan aydınlarımız dönüp bir kez Ermeni zulmüyle ilgili bir kitap okumuşlar mı acaba? Özellikle Erzurum yöresinde yaşananları birilerinden dinlediler mi? Bu nasıl bir akıldır?Bu nasıl bir vatan satıştır.Bu nasıl bir gaflet,dalalet hatta hıyanettir ben anlamadım.İnanın ki aklımı oynatacağım.Bir türlü sinirimi alamıyorum bu tür bilinçsiz insanlardan .Öğrencilerim henüz 12-14 yaş aralığındaki çocuklar.Onlar bile bu olayı duyduklarında öyle güzel savundular ki geçmişimizi.Bu adamlarda bir çocuğun aklı bile mi yok.Ama suç onlarda değil.Onlara çanak tutanlarda.Ülkeyi bu hale getirmek çok kolay olmadı ama başardılar.Her zaman dediğim gibi tıpkı Osmanlının Tanzimat-ıslahat dönemini yaşıyoruz.Dilerim bir Kurtuluş Savaşına daha ihtiyacımız olmaz.Çünkü II. bir Atatürk ihtimali yok gibi.....

Sayfayı Paylaş