İçindeki Çocuk Kaç Yaşında?

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,472
Şehir
Seattle.
#1

Hepimizin içinde bir çocuk yaşıyor. Çocukluğunu yaşayanlar da o esnada olgun biri gibi davranmayı tercih edenler de en sevdikleri anılarını o çocuğa hediye ediyorlar. Sonra o çocuk, en çok da kendimizi kalbimize teslim ettiğimiz zamanlarda ortaya çıkıyor. Aklı bertaraf edip hislerimizle karar vermeye ya da onların istediği gibi davranmaya başladığımızda etraftakiler sızlanıyorlar: "Çocuk musun sen?" Tabii ki evet, hepimiz biraz çocuğuz. Peki o çocuk kaç yaşında? İçinizdeki çocuğa söyleyin bu ve benzeri testleri ciddiye almasın, bu testlerin bilimle herhangi bir alakası yoktur.


Merak ediyorsan linke tıkla,soruları çözmeye hemen başla..
http://testyourself.tr.msn.com/iliskiler/icinizdekicocuk/Test.aspx 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,803
Beğeniler
6,472
Şehir
Seattle.
#2


6-9 yaş grubu
Okul çağında bir çocuk var içinizde. Her şey çok yeni, dünya acayip bir merak konusu. Her şeye dokunmak, her şeyi koklamak, tatmak istiyor. Okuyor, izliyor, sonra taklit ediyor ve öğreniyor. Öğrenmekten yorulmuyor. Aynı zamanda oynuyor. Oynayacağı oyunun kurallarını kendisi belirlemek istiyor. Arada bir tökezleyip düştüğü oluyor. Çünkü dünyanın tehlikeli bir yer olabileceğini görmek istemiyor. Korunabilmek için güvenilir insanlara ihtiyacı var. Ama onları bulmakta hiç zorlanmıyor. Çünkü zihni ve sezgileri sonsuza kadar açık.

 

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,564
#3
12-18 yaş grubu
İçinizdeki çocuk bir ergen. Bağımsızlıkla güvenlik duygusu arasında sıkışıp kalmış sanki biraz. Bir yanı eğleniyor, bir yanı isyankar. Bir yanı güvenmek istiyor, bir yanı çekip gitmek. Bir yanı sorumluluk alıyor, diğer yanı serserilik etmeye devam etmek istiyor. Arada kalan ise siz, yani o çocuğun büyümüş hali oluyor. Kolay değil içinizdeki çocukla baş etmek. Hele o sizin tam anlamıyla büyümenize bu kadar itiraz ederken. Kriz zamanlarında mücadelenin boyutları iyiden iyiye keskinleşiyor. Ama idare ediyorsunuz, hem de karşılıklı olarak. Kimi zaman o sizi kurtarıyor çocukluğun kıvrak ve açık zekasıyla, kimi zaman siz onu koruyorsunuz olumsuz büyüklerin şerlerinden...:)
 

Benzer konular

Top