İki Bebeğini Boğarak Öldürdü

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,842
Beğeniler
6,505
Şehir
Seattle.
#1


İngiltere'de bir anne girdiği depresyon sonrası iki bebeğini boğarak öldürdü.

İngiliz Daily Mail gazetesindeki habere göre, Londra'da yaşayan 34 yaşındaki Felicia Boots, doğum sonrası girdiği depresyonun etkisiyle iki bebeğini boğarak öldürdü. Mahkemede adam öldürme suçundan yargılanan kadını, hakim suçsuz buldu.

EŞİNİN KRAVATIYLA BOĞDU

14 aylık kızı Lilyve 10 haftalık oğlu Mason'u evlerinde yalnız kaldığı sırada eşinin kravatıyla boğduğunu itiraf eden kadının 35 yaşındaki kocası ise mahkemede verdiği ifadede, eşini suçlamadığını aksine onun çok iyi bir anne olduğunu söyledi.

Habere göre, geçtiğimiz mayıs ayında meydana gelen olayda, eşini eve geldiğinde ağlarken bulan JeffreyBoots, yatak odasında kendi kravatı ile boğulmuş iki çocuğunun cansız bedeniyle karşılaştı.

FOTOĞRAFLARINI EŞİNE GÖNDERDİ

Londra'daki Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan genç kadının, çocuklarını öldürmeden birkaç saat önce fotoğraflarını çekerek eşine gönderdiği öğrenildi.

Mahkemede hakim ise böyle bir durumda hapis cezasının tamamen uygunsuz olduğuna, bunun yerine genç kadının iyileşinceye kadar akıl sağlığı merkezinde tutulmasına karar verdi. Hakim, Boots'un yaptığının trajik bir durum olmasına karşın olayın birçok insan tarafından bir suç olarak görülemeyeceğini söyledi.

Birçok kadının doğum sonrasında 'post natal' adı verilen depresyona yakalandığı bilinirken İngiltere'deki Ulusal Sağlık Kurumu'na göre doğum sonrası her bin kadından 4 tanesi aynı nedenlerle hastaneye yatıyor.

 
Top