1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İkna Edici Esnaf Diyalogları

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve e-PaCk tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    Sırf ikna olmak istenildiği için ikna olunan söz öbekleridir en nihayetinde. Örnekleyecek olursak;
    -(Elinizdeki small zamazingoyu gösterir) Medium'u var mı die sorarsınız. Elinde daha büyüğü yoksa cevap klişedir. Likralıdır o abla bak esner esner.

Daha pahalı bir şey (ev eşyası vs) seçiyorsanız ve sizde de potansiyel görmüşse
    fiyat sorusunun cevabı da hep benzerdir. "Sen beğen ablacığım gerisini hallederiz". Nasıl halletceksin sen mi vercen lan parasını!

Ya da kararsız görünüyorsanız
    -Bende de aynısından var senelerdir kullanıyorum.

Elektrikli eşya kategorisinde incelenesi bir diyalog da şudur efendim:
    -Garantisi var mı?
    -Tabii ki olmaz olur mu bizzat benim garantisi.
    -??

Ha bir de kendilerini haklı çıkarmak için kurdukları cümleler vardır ki beni benden alır.
    -Abla zaten bize gelişi o kadar valla allah seni inandırsın dükkan boş durmasın diye satıyorum yoksa ki kazandığım bişey yok bundan! Orada oturup esnaf kişisiyle olayın mantıksızlığını tartışmaktan daha saçma birşey varsa o da inanmış gibi yapmaktır. Her iki durumda da mağlupsunuzdur o yüzden en azından işin kolayına kaçıp daha çok mağlup olacağınız konumda kalmayı yeğlersiniz yani yemişcesine ses çıkarmazsınız. Satıcının gözündeki galibiyet ışıltısı bir aylık elektrik faturanıza bedel cinstendir.

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.365
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.921 ÇTL
    Pazarlığı bilmediğim için kesinlikle uzak durduğum diyalog türüdür. Tek sözüm vardır olur ya da olmaz :D

3. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Alacaklarım konusunda sabit fikirliyimdir ihtiyacıma ve parama göre alışveriş yaparım bu ikna yöntemleri bana geçmez.Örneğin sevmediğim renkte bir kazağı satıcı bedava verse almam, helede kırmızı olursa asla.

4. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Birde ne istersen durumu hemen ona göre iyi kıvırırlar.
    Yok bu ayakkabı açılır almam dersen, o ayakkabı kesinlikle açılmazç
    Ama bu dar almam dersen, o aykkabı kesin sen ayağına giydiğinde yarım numara kendini bırakıverir...

Erkek iç çamaşır giyimleri alırken fiks bir muhabbetleri vardır ki, buraya ugun kaçmaz :D Erkekler anlamışdır ;;)

5. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Eline aldığın ilk ürün için "Abi o kazak harika, yok sattım zaten senin elindeki de son" diyalogundan sonra "Abi bi dene bak bayılcaksın" ee hadi denemeden de sonra "Harika oldu abi manken gibi adamsın"

E alalım madem :)

6. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Ben çabuk ikna oluyorum :D

7. arzum

arzum Forum Tutkunu

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    MuHaSeBe
    Yer:
    İstanbulll
    Banka:
    10 ÇTL
    Bi dene ablam almak hiç sorun değil üzerinde nasıl duruyor bi onu gör:)

Bende hiç pazarlık yapmayı bilmem ya , eğer beyendiysem ve ihtiyacım varsa çıkarır ücreti veririm.

Sayfayı Paylaş