1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İl il milletvekili listesi

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve BeReNN tarafından 13 Haziran 2011 başlatılmıştır.

  1. BeReNN
    Uykumvar

    BeReNN Özel Üye Özel üye

    Katılım:
    30 Nisan 2011
    Mesajlar:
    8.855
    Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Cinsiyet:
    Bayan
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Türkiye genelinde 50 milyon 217 bin 339 seçmen, 199 bin 357 sandıkta 24. dönem milletvekili seçimi için oy kullandı. Meclise giren milletvekillerinin listesi il il şöyle:

    Cumhuriyet Haber Portalı


    İstanbul- Adana (14) : Ömer Çelik, Mehmet Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Ali Küçükaydın, Mehmet Şükrü Erdinç(AKP), Osman Faruk Loğoğlu, Ümit Özgümüş, Turgay Develi, Ali Demirçalı(CHP), Recai Yıldırım, Muharrem Varlı, Ali Halaman (MHP), Murat Bozlak (Bağımsız)

    Adıyaman (5): Ahmet Aydın, Mehmet Metiner, Muhammed Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan (AKP), Salih Fırat (CHP)

    Afyonkarahisar (5): Veysel Eroğlu, Sait Açba, Halil Ürün (AKP), Ahmet Toptaş (CHP), Kemalettin Yılmaz (MHP)

    Ağrı (4) : Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi, Fatma Salman Kotan (AKP), Halil Akyos (Bağımsız)

    Amasya (3): Mehmet Naci Bostancı, Avni Erdemir (AKP), Ramis Topal (CHP)

    Ankara 1. Bölge (16): Ali Babacan, Bülent Gedikli, Reha Denemeç, Tülay Selamoğlu, Nazmi Haluk Özdalga, Yalçın Akdoğan, Fatih Şahin, Ülker Güzel (AKP), Süleyman Sencer Ayata, Mehmet Emrehan Halıcı, Emine Ülker Tarhan, Aylin Nazlıaka, Bülent Kuşoğlu, Levent Gök (CHP), Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topçu (MHP)

    Ankara 2. Bölge (15): Cemil Çiçek, Haluk İpek, Salih Kapusuz, Nurdan Şanlı, Ahmet İyimaya, Cevdet Erdöl, Zelkif Kazdal, Emrullah İşler, Seyit Sertçelik (AKP), Ayşe Gülsün Bilgehan, İzzet Çetin, Sinan Aydın Aygün, Gökhan Günaydın (CHP), Özcan Yeniçeri, Mustafa Erdem (MHP)

    Aksaray (3) : Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz (AKP)

    Antalya (14) : Mehmet Vecdi Gönül, Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Mehmet Tevfik Türel, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç (AKP), Deniz Baykal, Osman Kaptan, Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Arif Bulut (CHP), Tunca Toskay, Mehmet Günal, Yusuf Ziya İrbeç (MHP)

    Ardahan (2): Orhan Atalay (AKP), Ensar Öğüt (CHP)

    Artvin (2): İsrafil Kışla (AKP), Uğur Bayraktutan (CHP)

    Aydın (7): Mehmet Erdem, Semiha Öyüş, Ali Gültekin Kılınç (AKP), Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Osman Aydın (CHP), Ali Uzunırmak (MHP)

    Balıkesir (8): Ahmet Edip Uğur, Mehmet Cemal Öztaylan, Tülay Babuşcu, Ali Aydınlıoğlu (AKP), Namık Havutça, Ayşe Nedret Akova, Haluk Ahmet Gümüş (CHP), Ahmet Duran Bulut (MHP)

    Bartın (2) : Yılmaz Tunç (AKP), Muhammet Rıza Yalçınkaya (CHP)

    Batman (4): Mehmet Şimşek, Ziver Özdemir (AKP), Bengi Yıldız, Ayla Akat Ata (Bağımsız)

    Bayburt (1): Bünyamin Özbek (AKP)

    Bilecik (2): Fahrettin Poyraz (AKP), Bahattin Şeker (MHP)

    Bingöl (3) : Cevdet Yılmaz, Eşref Taş (AKP), İdris Banuken (Bağımsız)

    Bitlis (3) : Vedat Demiröz, Vahit Kiler (AKP), Hüsamettin Zemberlioğlu (Bağımsız)

    Bolu (3): Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü(AKP) Tanju Özcan (CHP)

    Burdur (3) : Bayram Özçelik, Hasan Hami Yıldırım (AKP), Ramazan Kerim Özkan (CHP)

    Bursa (18): Bülent Arınç, Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Tülin Erkalkara, Bedrettin Yıldırım, Önder Matlı (AKP), Sena Kaleli, Turhan Tayan, İlhan Demiröz, Aykan Erdemir, Kemal Ekinci (CHP), İsmet Büyükataman, Necati Özensoy (MHP)

    Çanakkale (4): Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir (AKP), Ali Sarıbaş, Mustafa Serdar Soydan (CHP)

    Çankırı (2): İdris Şahin, Hüseyin Filiz (AKP)

    Çorum (4): Salim Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım (AKP), Tufan Köse (CHP)

    Denizli (7): Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak (AKP), Adnan Keskin, İlhan Cihaner (CHP), Emin Haluk Ayhan (MHP)

    Diyarbakır (11) : Mehmet Mehdi Eker, Mehmetgalip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz, Mehmet Süleyman Hamzaoğullar, Cuma İçten (AKP), Leyla Zana, Hatip Dicle, Emine Ayna, Nursel Aydoğan, Altan Tan, Şerafettin Elçi (Bağımsız)

    Düzce (3) : İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, Osman Çakır (AKP)

    Edirne (3) : Mehmet Müezzinoğlu (AKP), Recep Gürkan, Kemal Değirmendereli (CHP)

    Elazığ (5) : Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Sermin Balık (AKP), Enver Erdem (MHP)

    Erzincan (2): Sebahattin Karakelle (AKP), Muharrem Işık (CHP)

    Erzurum (6) : Recep Akdağ, Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, Muhyettin Aksak (AKP), Oktay Öztürk (MHP)

    Eskişehir (6) : Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can (AKP), Bedii Süheyl Batum, Kazım Kurt (CHP), Ruhsar Demirel (MHP)

    Gaziantep (12) : Hüseyin Çelik, Fatma Şahin, Şamil Tayyar, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Ali Şahin (AKP), Mehmet Şeker, Ali Serindağ(CHP), Edip Semih Yalçın (MHP)

    Giresun (4) : Nurettin Canikli, Mehmet Geldi, Adem Tatlı (AKP), Selahattin Karaahmetoğlu (CHP)

    Gümüşhane (2): Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün (AKP)

    Hakkari (3): Esat Canan, Selahattin Demirtaş, Adil Kurt (Bağımsız)

    Hatay (10): Sadullah Ergin, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu (AKP), Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl (CHP), Adnan Şefik Çirkin (MHP)

    Iğdır (2): Sinan Oğan (MHP), Pervin Buldan (Bağımsız)

    Isparta (4): Süreyyasadi Bilgiç, Recep Özel (AKP), Ali Haydar Öner (CHP), Süleyman Nevzat Korkmaz (MHP)

    İstanbul 1. Bölge (30) : Recep Tayyip Erdoğan, Egemen Bağış, İdris Güllüce, Erol Kaya, Mihrimah Belmasatır, Mustafa At Aş, Muhammed Çetin, İsmet Uçma, Gürsoy Erol, Alev Dedegil, Mehmet Domaç, Osman Boyraz, Oktay Saral, Metin Külünk, Ahmet Berat Çonkar, Muhammet Bilal Macit(AKP), Gürsel Tekin, Osman Taney Korutürk, Mehmet Akif Hamzaçebi, Ayşe Eser Danışoğlu, Şafak Pavey, İhsan Özkes, Fatma Nur Serter, Mahmut Tanal, Müslim Sarı, Celal Dinçer (CHP), Engin Alan, Bülent Didinmez (MHP) Sebahat Tuncel (Bağımsız)

    İstanbul 2. Bölge (27): Nimet Çubukçu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Burhan Kuzu, Ekrem Erdem, Volkan Bozkır, İbrahim Yiğit, Ahmet Kutalmış Türkeş, İsmail Safi, Türkan Dağoğlu, Şirin Ünal, Sevim Savaşer, Hüseyin Bürge, Osman Aşkın Bak, Ahmet Haldun Ertürk, Ahmet Baha Öğütken (AKP), Kemal Kılıçdaroğlu, Bihlun Tamaylıgil, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Aydın Ağan Ayaydın, Sedef Küçük, Ercan Cengiz, Haluk Eyidoğan, Aykut Erdoğdu, Melda Onur (CHP), Murat Başeskioğlu, Celal Adan (MHP), Sırrı Süreyya Önder (Bağımsız)

    İstanbul 3. Bölge (28) : Ömer Dinçer, Abdülkadir Aksu, Ünal Kaçır, Hakan Şükür, Halide İncekara, Mustafa Şentop, Feyzullah Kıyıklık, Tülay Kaynarca, Nureddin Nebati, Mehmet Doğan Kubat, Bülent Turan, Mehmet Muş, Gülay Dalyan, Enver Yılmaz, Harun Karaca (AKP), Erdoğan Toprak, Umut Oran, Süleyman Çelebi, Osman Oktay Ekşi, Binnaz Toprak, Sabahat Akkiraz, Faik Tunay, Ali Özgündüz, Ferit Mevlüt Aslanoğlu (CHP), Meral Akşener, Atilla Kaya, Ahmet Mucit Gökçen (MHP), Abdullah Levent Tüzel (Bağımsız)

    İzmir 1. Bölge (13) : Ertuğrul Günay, Mehmet Sayım Tekelioğlu, İlhan İşbilen, İlknur Denizli, Ali Aşlık, Rıfat Sait (AKP), Şükran Güldal Mumcu, Rıza Mahmut Türmen, Oğuz Oyan, Musa Çam, Hülya Güven, Erdal Aksünger (CHP), Oktay Vural (MHP)

    İzmir 2. Bölge (13): Binali Yıldırım, Aydın Şengül, Erdal Kalkan, Nesrin Ulema, Hamza Dağ (AKP), Alaattin Yüksel, Mustafa Ali Balbay, Mehmet Ali Susam, Rahmi Aşkın Türeli, Aytun Çıray, Birgül Güler, Mustafa Moroğlu (CHP), Ahmet Kenan Tanrıkurulu (MHP)

    Kahramanmaraş (8) : Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Şevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç (AKP), Durdu Özbolat (CHP), Mesut Dedeoğlu (MHP)

    Karabük (2) : Mehmet Ali Şahin, Osman Kahveci (AKP)

    Karaman (2) : Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün (AKP)

    Kars (3) : Ahmet Arslan, Yunus Kılıç (AKP), Mülkiye Birtane (Bağımsız)

    Kastamonu (3): Hakkı Köylü, Mustafa Gökhan Gülsen (AKP), Emin Çınar (MHP)

    Kayseri (9) : Taner Yıldız, Sadık Yakut, Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır, Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer (AKP), Mehmet Şevki Kulkuloğlu (CHP), Yusuf Halaçoğlu (MHP)

    Kırıkkale (3) : Beşir Atalay, Oğuz Kağan Koksal, Ramazan Can (AKP)

    Kırklareli (3) : Şenol Gürşan (AKP), Mehmet Siyam Kesimoğlu, Turgut Dibek (CHP)

    Kırşehir (2) : Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan (AKP)

    Kilis (2) : Fuat Karakuş, Ahmet Salih Dal (AKP)

    Kocaeli (11): Nihat Ergün, Fikri Işık, Azize Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur (AKP), Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar (CHP), Lütfi Türkkan (MHP)

    Konya (14): Ahmet Davutoğlu, Kerim Özkul, İlhan Yerlikaya, Ayşe Türkmenoğlu, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Baloğlu, Mustafa Kabakçı, Gülay Samancı, Mustafa Akış, Harun Tüfekçi (AKP), Atilla Kart (CHP), Faruk Bal, Mustafa Kalaycı (MHP)

    Kütahya (5) : Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, İdris Bal, Vural Kavuncu (AKP), Alim Işık (MHP)

    Malatya (6) : Mahmut Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Hüseyin Cemal Akın, Ömer Faruk Öz (AKP), Veli Ağbaba (CHP)

    Manisa (10): Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ (AKP), Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz (CHP), Sümer Oral, Erkan Akçay (MHP)

    Mardin (6):
    Muammer Güler, Gönülbekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ (AKP), Ahmet Türk, Gürsel Yıldırım, Erol Dora (Bağımsız)

    Mersin (11) : Mehmet Zafer Çağlayan, Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten (AKP), Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer, İsa Gök, Ali Rıza Öztürk (CHP), Mehmet Şandır, Ali Öz (MHP), Ertuğrul Kürkçü (Bağımsız)

    Muğla (6): Ali Boğa, Yüksel Özden (AKP), Tolga Çandar, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan (CHP), Mehmet Erdoğan (MHP)

    Muş (4): Faruk Işık, Muzaffer Çakar (AKP), Sırrı Sakık, Demir Çelik (Bağımsız)

    Nevşehir (3): Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebu Bekir Gizligider (AKP)

    Niğde (3): Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi (AKP), Doğan Şafak (CHP)

    Ordu (6) : İdrisnaim Şahin, Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener, Harun Çakır (AKP), İdris Yıldız (CHP)

    Osmaniye (4): Suat Önal, Durdu Mehmet Kastal (AKP), Devlet Bahçeli, Hasan Hüseyin Türkoğlu (MHP)

    Rize (3): Hayati Yazıcı, Hasan Karal, Nusret Bayraktar (AKP)

    Sakarya (7): Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Ayşenur İslam, Ali İhsan Yavuz (AKP), Engin Özkoç (CHP), Münir Kutluata (MHP)

    Samsun (9) : Mustafa Demir, Suat Kılıç, Cemal Yılmaz Demir, Tül Ay Bakır, Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni (AKP), Ahmet Haluk Koç, Ahmet İhsan Kalkavan (CHP), Osman Çakır (MHP)

    Siirt (3) : Arif Demirkıran, Osman Ören (AKP), Gültan Kışanak (Bağımsız)

    Sinop (2) : Mehmet Ersoy (AKP), Engin Altay (CHP)

    Sivas (5) : İsmet Yılmaz, Mesude Nursuna Memecan, Hilmi Bilgin, Ali Turan (AKP), Malik Ecder Özdemir (CHP)

    Şanlıurfa (12) : Faruk Çelik, Seyit Eyyüpoğlu, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Zeynep Armağan Uslu, Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Abdulkadir Emin Önen, Yahya Akman, Abdulkerim Gök (AKP), İbrahim Binici, İbrahim Ayhan (Bağımsız)

    Şırnak (4): Mehmet Emin Dindar (AKP), Hasip Kaplan, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız (Bağımsız)

    Tekirdağ (6) : Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi (AKP), Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü (CHP), Bülent Belent (MHP)

    Tokat (5): Zeyid Aslan, Şükrü Ayalan, Dilek Yüksel (AKP), Orhan Düzgün (CHP), Reşaf Doğru (MHP)

    Trabzon (6): Faruk Nafiz Özak, Erdoğan Bayraktar, Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymenoğlu (AKP), Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP), Koray Aydın (MHP)

    Tunceli (2) : Kamer Genç, Hüseyin Aygün (CHP)

    Uşak (3): İsmail Güneş, Mehmet Altay (AKP), Dilek Akagün Yılmaz (CHP)

    Van (8): Burhan Kayatürk, Fatih Çiftçi, Mustafa Bilici, Gülsen Orhan(AKP), Kemal Aktaş, Aysel Tuğluk, Rasim Gür, Efsal Büke (Bağımsız)

    Yalova (2):
    Temel Coşkun (AKP), Muharrem İnce (CHP)

    Yozgat (4): Bekir Bozdağ, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer (AKP), Sadir Durmaz (MHP)
    Zonguldak (5): Koksal Toptan, Ercan Candan, Özcan Ulupınar (AKP), Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk (CHP)
     
  2. jeriko

    jeriko Özel Üye Özel üye

    Katılım:
    4 Kasım 2008
    Mesajlar:
    5.268
    Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Çok güzel bir konu olmuş.Bende böyle bir bilgi arıyorum.Ellerine sağlık Beren.
     
  3. İki nokta

    İki nokta Üstat

    Katılım:
    10 Haziran 2011
    Mesajlar:
    1.417
    Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    1.130
    Yer:
    Hayy'dan..
    Banka:
    1 ÇTL
    İbrahim Tatlıses aday diye biliyordum..Meğer değilmiş..
     
  4. BeReNN
    Uykumvar

    BeReNN Özel Üye Özel üye

    Katılım:
    30 Nisan 2011
    Mesajlar:
    8.855
    Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Cinsiyet:
    Bayan
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    o çekilmişti adaylıktan
     

Sayfayı Paylaş