İletişim Kopukluğu

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,346
Beğeniler
6,880
Şehir
Seattle.
#1


Harika bir ilişkimiz var, hiç kavga etmiyoruz diye düşünüyor olabilirsiniz. Eğer ki eve geldiğinizde herkes kendi dünyasında ise, gününüzün nasıl geçtiği hakkında sohbet etmiyorsanız, televizyon başrolde ise tehlike çanları çalmaya başlamış demektir.

Tutkulu aşklarda tartışmalar da kaçınılmazdır. Karşılıklı paylaşım arttıkça, fikir ayrılıklarının doğması çok doğal. Partnerinizle aranızdaki problemleri çözmek yerine sorunları görmezlikten gelip kendi dünyanıza yönelirseniz farkında olmadan ayrılığın temellerini hazırlarsınız. Zamanla aynı evin içinde 2 yabancı haline geldiğinizde ortada tartışmayı ve çözmeyi gerektirecek bir sorun dahi olmadığı için ayrılık kaçınılmaz son olarak karşınıza çıkar.

Sağlıklı bir ilişkide eşler birbirlerinin düşüncelerini, davranışlarını önemser, yapılanlara karşı tepkisiz kalmaz. O eve geç geldiğinde ya da söz verdiği halde istediğiniz program uygulanmadığında anlayışlı davranmak adına tepkisiz kalmayın, size karşı daha özenli olması konusunda onu uyarın. Tepkisiz kalmak zamanla umursamazlığa ve iletişim kopukluğuna yol açar.

 
Top Bottom