1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

İlk Çağ Tarihi

Konusu 'Genel Türk Tarihi' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    İlk Çağ Tarihi

M.Ö. 3500'de yazının bulunmasıyla başlayıp 476'da Batı Roma İmparatorluğu'nun yıkılmasına kadar devam eden tarihi dönemdir. Bazı tarihçilere göre ise 375 yılında meydana gelen Kavimler Göçü, bazı tarihçilere göre de 395 yılında Roma İmparatorluğu'nun ikiye ayrılması bu dönemin sonu olarak kabul edilir.

İlk Çağın Önemli Gelişmeleri
    • Yazı dünyanın büyük bir bölümüne yayılmıştır.
    • Alfabe, para, takvim gibi tüm insanlığı etkileyen buluşlar gerçekleştirilmiştir.
    • İlk büyük devletler ve imparatorluklar kurulmuştur. (Avrupa'da Roma İmparatorluğu, Asya'da Büyük Hun İmparatorluğu ve Çin'de Han Hanedanı bunların en büyüğüdür.)
    • Kölecilik yaygın olarak ortaya çıkmıştır.
    • Tek tanrılı dinler ortaya çıkmıştır. (Musevilik ve Hıristiyanlık). Ancak devrin en yaygın dini çok tanrılı dinlerdir.
    • Toplumsal tabaka daha belirgin olmuştur.
    • Uluslararası anlaşmalar yapılmıştır.
    • Matematik, astronomi, geometri ve tıbbi alanlarda gelişmeler olmuştur.
    • Yasalar ortaya çıkmıştır

SAHRA_BUSE, YoRuMSuZ ve Gönülçelen bunu beğendi.
  2. Gönülçelen

Gönülçelen Sen zamana bırak gerisini ben hallederim... Özel üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    1.580
    Yer:
    Antalya
    Banka:
    2.946 ÇTL
    Bunlar benim icin faydali oldu en azindan oturdugum yerden tarih calismis oldum alan konularima:)

ZeyNoO, SAHRA_BUSE ve YoRuMSuZ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş