İlk yerli akıllı telefonumuz T40 banttan indi!

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1
Satış için tarih verildi
Turkcell'in T40 model cep telefonu Manisa’daki Vestel tesislerinde üretilmeye başlandı. Turkcell açıklamasına göre şirket, Türk mühendis ve tasarımcıları tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonu Turkcell T40’ın üretimini de Türkiye’ye taşıdı. Kısa sürede büyük ilgi gören ve yaklaşık 100 bin adet satılan Turkcell T40’ın yerli üretimi yurt dışına paralel olarak Vestel’in Manisa’daki tesislerinde başladı.

OCAK BAŞINDA PİYASADA
Daha önce siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulan T40’ların Türkiye’deki üretiminde kırmızı ve beyaz tercih edildi. Manisa’daki banttan çıkan “Made in Turkey” damgalı Türkiye’nin ilk yerli üretim akıllı telefonu Turkcell T40’lar Ocak başında satışa sunulacak.

'T SERİSİ 1 MİLYONA YAKIN SATTI'
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, konuya ilişkin değerlendirmesinde, bilgiye erişimde fırsat eşitliğinin vizyonuyla başladıkları T serisi yolculuğunda bugüne kadar yaklaşık 1 milyona yakın T serisi akıllı telefon sattıklarını belirtti. Kuruöz, "Bu sayede, ekonomiye yaklaşık 500 milyon TL katkıda bulunduk. Kısa bir süre önce bu hedefimizi daha da ileriye taşıyarak Türkiye’nin ilk yerli tasarım akıllı telefonunu müşterilerimize sunduk. Müşterilerimizden büyük ilgi gören Turkcell T40’lar 2,5 ayda yaklaşık 100 bin sattı. Bugün gururla müjdeliyoruz ki Turkcell T40’ı Türkiye’de üretme hayalimiz de gerçeğe dönüştü. 2 Ekim’de Türkiye’nin ilk yerli tasarım akıllı telefonu olarak piyasa sürdüğümüz Turkcell T40’ları şimdi Türkiye’de üretmeye de başladık. Turkcell T40 ile yerli üretimde attığımız bu adımın, Türkiye’nin teknoloji tarihi adına bir dönüm noktası olmasını umuyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Top